www.montazer.ir
پنجشنبه 7 بهمن 1400
شناسه مطلب: 949
زمان انتشار: 3 آذر 1393
تربیت فرزند

تربیت فرزند

دین اسلام که تعالیم آسمانی اش بر فطرت پاک آدمی تکیه دارد، چاره کار را در تربیت فطری و پرورش ظرفیت نامحدود انسان که منبعث از نفخه ی الهی نهفته در وجود اوست می بیند و راه علاج تمامی ناهنجاریها را در تربیت دینی و اسلامی او پیشنهاد می کند.

حتماً تا بحال از خود پرسیده اید :حد آزادی کودک ما چقدر باید باشد ؟ تربیت دینی و اجتماعی او چگونه باید باشد ؟ او را چگونه تشویق و تنبیه کنیم؟ و..."یک ساعت تلاش پدر و مادر قبل از بارداری می‌تواند معادل ماهها تلاش در دوران بارداری و یا سالها زحمت بعد از تولد باشد."

انسان موجودی است که از تولد تا بینهایت به سمت کمال مطلق سیر می کند .تحصیل اسباب و لوازم این کمال نیازمند پرورش قوا و استعدادهای او در طول حیات و در گرو دانش و بینش کافی متولیان امر تعلیم و تربیت از قوا و ساحت ابدی انسان و نحوه ی آماده سازی او برای یک زندگی  همیشگی است . بحران های فکری، اخلاقی، جنگ، جنایت و فساد و نیز ظلمی که امروزه انسان بر نفس خود و خدا و جامعه و طبیعت روا می دارد همگی از تربیت ناقص و بیمار او حکایت می کند.
به راستی راه چیست؟ و چاره کدام است؟
دین اسلام که تعالیم آسمانی اش بر فطرت پاک آدمی تکیه دارد، چاره کار را در تربیت فطری و پرورش ظرفیت نامحدود انسان که منبعث از نفخه ی الهی نهفته در وجود اوست می بیند و راه علاج تمامی ناهنجاریها را در تربیت دینی و اسلامی او پیشنهاد می کند.
مباحث عرضه شده در این مجال با عنوان" تربیت فرزند " مجموعه سخنرانی های "استاد محمد شجاعی" در باب تربیت فرزند است که مهمترین اصول حاکم بر پرورش صحیح فرزند را در دوره های هفت ساله اول و دوم زندگی او تبیین می کند. این دوره شامل دو مرحله پیشگیری و درمان می‌باشد که به مسایل تربیتی و آمادگی والدین از قبل از انعقاد نطفه و نیز دوران بارداری تا پس از تولد (شامل هفت سال اول و دوم) زندگی فرزند می‌باشد. این مباحث با حضور تعدادی از زوج های جوان در مؤسسه فرهنگی هنری منتظران منجی (عج الله تعالی فرجه الشریف) عرضه شده است.

  استاد محمد شجاعی در مجموعه گفتارهای «تربیت فرزند» درباره ی این مقوله و نیز راهکارهای تربیت صحیح الهی فرزندان قبل و پس از تولد سخن گفته است. این مجموعه مباحث به ما کمک می کند تا به یک نگاه و ارزیابی دقیق و انسانی از فرزندان آنها را برای زندگی بانشاط و آرام در هفت سال اول و دوم زندگی آماده کنیم .

برای خرید این سی دی از فروشگاه آنلاین مؤسسه منتظران منجی (عج) کلیک کنید. 

برخی از مهمترین عناوین مطرح شده در این لوح فشرده ( تربیت فرزند) به قرار زیر است:

  • تفاوت هوش و عقل
  • مراحل‌تربیت فرزندان
  • نحوه‌ی پاسخ گویی به سؤالات کودکان
  • آداب داستان‌سرایی برای کودکان
  • انواع بازی‌ها و نقش آنها در زندگی کودکان
  • تشویق و تنبیه‌های الهی
  •  والدین می‌توانند در پنج عامل سلامت و زیبایی، اخلاق، دین، هوش، عقل با نقش نسبی مادر 55% و پدر 45% مؤثر باشند.
  • نحوه‌ی ارتباط با کودکان نامحرم
  • و...

علاقه مندان به تهیه این لوح فشرده می توانند آن را از فروشگاه اصلی مؤسسه، محل برگزاری جلسات، نمایشگاه های عرضه محصولات فرهنگی مؤسسه و سفارش پستی و فروشگاه مؤسسه منتظران منجی (عج) به آدرس http://montazerstore.ir تهیه نمایند.

( این سی دی به همراه سی دی میثاق مقدس برادران- میثاق مقدس خواهران- مسائل دوران عقد برادران- مسائل دوران عقد خواهران  و همسران جوان  در یک DVD ارائه شده است. )

زینب خوش لهجه (کاربر مهمان)

با عرض سلام و خسته نباشید سی دی تربیت فرزند را میخواستم چگونه تهیه کنم ؟

خانم مشهدی

<p>سلام علیکم با شماره 55972451 داخلی 15 اقای طباطبائی تماس بگیرید.</p>

یامهدی ادرکنی (کاربر مهمان)

با سلام برنامه استاد قبل انعقاد نطفه رو میخواستم از شیراز مزاحم میشم راهنمایی کنید

خانم مشهدی

<p>سلام علیکم کتاب ریحانه بهشتی . سی دی تربیت فرزند را تهیه نمایید&nbsp;</p>

فریبا (کاربر مهمان)

سلام، بنده برنامه و فرم ژنتیک استاد شجاعی رو می خواستم و همچنین سخنرانی استاد در مورد قبل از بارداری رو می خواستم.التماس دعا و ممنون

خانم سیفی

<p>با سلام&nbsp;<br /> شما لطفا در سایت قسمت مشاوره ،برنامه لازم را تکمیل نمایید و درآن بنویسید که میخواهید باردار شوید .&nbsp;</p>

solmaz (کاربر مهمان)

سي دي قبل ازدوران بارداري را ميخواستم .چطور سفارش پستي دهم تا به آن دسترسي پيدا کنم

خانم علیزاده

<p>با سلام، از طریق این آدرس اقدام فرمایید</p> <p>montazerstor.ir</p> <p>موفق باشید.</p>

محمد مقدم (کاربر مهمان)

بسیار خوب

خانم قاسمی

<p>موفق و موید باشید</p>

مجاهد (کاربر مهمان)

سلام علیکم برنامه استاد برای قبل از بارداری و تقویت ژن ها را می خواستم. ایشون تاکید داشتند از سایت بگیرید ولی بنده لینکی در این خصوص در سایت ندیدم. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

خانم علیزاده

<p>با سلام، در سایت فرم مشاوره را باید پر کنید. فرم در صفحه اول سایت آیکن مشاوره موجود است. در فرم برنامه بارداری و تقویت ژن را ذکر کنید.&nbsp;</p> <p>موفق باشید.</p>

میانگین (6 رای)

Top
برای عضویت در خبرنامه پست الکترونیکی خود را وارد کنید

خبرنامه سایت منتظران منجی

Stay informed on our latest news!

اشتراک در خبرنامه سایت منتظران منجی feed