www.montazer.ir
دوشنبه 8 آذر 1400
شناسه مطلب: 5715
زمان انتشار: 21 مهر 1397
کسی نگوید اربعین چون شلوغ است، پس به زیارت امام حسین (علیه السلام) نرویم

استاد محمد شجاعی

کسی نگوید اربعین چون شلوغ است، پس به زیارت امام حسین (علیه السلام) نرویم

برخی افراد بر این باور غلط هستند که چون  حالا اربعین است و شلوغ است، زیارت امام حسین (علیه السلام) حال نمی دهد و بهتر است زیارت را بگذاریم برای وقتی دیگر. شاید این گونه افراد تصور می کنند که امام حسین (علیه السلام) در حرم است و ما باید برای زیارت ایشان حتما وارد حرم بشویم. حتما باید دستمان به ضریح برسد.

استاد شجاعی می گوید: «مگر امام حسین (علیه السلام) فقط در حرم است؟» حضرت را در همه  جا می توان زیارت کرد. یک نمونه از این طرز زیارت همان است که در کلام معصوم (علیهم السلام) آمده که فرمود: «من زار عبدالعظیم بِرَی، کمن زار الحسین (علیه السلام) بکربلا= هر کس حضرت عبدالعظیم را در شهر ری زیارت کند، مثل کسی است  که امام حسین (علیه السلام) را در کربلا زیارت کرده است».

معصوم (علیه ­السلام) می فرماید: « هرکس مومنی را زیارت کند، مثل کسی است که خدا را در عرش زیارت کرده است. ما اگر در اربعین موفق به زیارت امام حسین (علیه السلام) نشدیم، راه برایمان باز است که مومنی مثل حضرت عبدالعظیم (علیه­ السلام) را زیارت کنیم.

این امام حسین است که با شهادت در کربلا زمینه کافی برای ایجاد قدرت و انرژی بی­ نهایت را ایجاد کرد تا تاریخ و جامعه و مردم و جهان بتوانند برای ظهور منجی و آمادگی منتقم خون امام حسین شدن را ایجاد کنند. لذا شرکت در عزاداری ها منجر به جلب خیرات و برکات و افزایش سرعت حرکت در رشد بخش فوق عقلانی انسان می شود. چنانکه در روایت فرمودند: «انَّ الْحُسَیْن مِصْباحُ الْهُدىوَ سَفینَةُ النَّجاة = به درستی که حسین (علیه السلام) چراغ هدایت و كشتى نجات است».

صوت

1 - کسی نگوید اربعین چون شلوغ است، پس به زیارت امام حسین (علیه السلام) نرویم

میانگین (1 رای)

Top
برای عضویت در خبرنامه پست الکترونیکی خود را وارد کنید

خبرنامه سایت منتظران منجی

Stay informed on our latest news!

اشتراک در خبرنامه سایت منتظران منجی feed