www.montazer.ir
شنبه 1 آبان 1400
شناسه مطلب: 4695
زمان انتشار: 12 تير 1396
سحر و جادو در نگاه قرآن

سحر و جادو در نگاه قرآن

سحر و جادو حقیقتی قرآنی است که بسیار مورد تحریف قرار گرفته است. در فرهنگ کشور ما واقعیتی به نام سحر و جادو و طلسم همواره در زندگی مردم خود نمایی می کند و اعتقاد به آن گاهی سرنوشت و زندگی خانواده ها را تحت تأثیر خود قرار می دهد. 

سحر در اصل به معنی هر كار و هر چیزی است كه مأخذ آن مخفی و پنهان باشد؛ ولی در زبان روزمره به اعمال خارق العاده ای گویند كه با استفاده از وسایل مختلف انجام می شود و‌آثاری از خود در وجود انسانها به جا می گذارد .

سحر و جادو حقیقتی قرآنی است که بسیار مورد تحریف قرار گرفته است. در فرهنگ کشور ما واقعیتی به نام سحر و جادو و طلسم همواره در زندگی مردم خود نمایی می کند و اعتقاد به آن گاهی سرنوشت و زندگی خانواده ها را تحت تأثیر خود قرار می دهد. آنچه مسلم است این است که سحر و جادو واقعیت دارد اما نه آنگونه که از زبان عامه مردم می شنویم. برای آنکه افراط و تفریط درباره ی میزان تأثیر گذاری این مسأله در زندگی ما، افکارمان را به بیراهه نبرد و منشأ رفتارها وعادت های غلط و ناپسند نشود، بهتر آن است که مانند بسیاری از شئون زندگی خود درباره ی این موضوع از زبان خدا و اهل بیت بشنویم و حقیقت آن را از میان متون دینی و روایی جستجو کنیم.

مباحث مطرح شده در سی دی " سحرو جادو از نگاه قرآن" از سلسله گفتارهای "استاد محمد شجاعی" است که به بررسی ابعاد این موضوع می پردازد و با رویکرد دینی به تحلیل این امر مهم می پردازد.

از منظر استاد شجاعی« گاهی وقت ها هدایت از طرف خدا می آید و آن هدایت را ما تبدیل به ضلالت می کنیم. علم هم همین طور است؛ یعنی گاهی خداوند چیزی را به ما تعلیم می دهد و ما به جای آن که از آن چه که خداوند تبارک و تعالی به ما داده استفاده کنیم، همان خیری که خدا تعلیم داده را می گیریم و با او گمراه می شویم. پس فقط فاعلیت مهم نیست، قابلیت هم مهم است. یعنی فاعل که خداوند تبارک و تعالی است دائماً خیر می فرستد امّا قابل به خاطر شرایط بدی که دارد آن خیر را تبدیل به شر می کند. هر کسی ظرفیت یادگیری هر چیزی را ندارد. صرف این که یک کار خدمت است و ثواب دارد، یا خوب است و نیکوست، کافی نیست تا ما آن کار را انجام دهیم. ظرفیت می خواهد که هر کمالی بر علیه شما تمام نشود و...  

در مورد سحر یک نوع تلقین و تأثیرگذاری در چشم و ذهن افراد است، اما باید بدانیم که هیچ کاری مثل دعا کردن، دعا نوشتن و از این قبیل روی شخصی اثر نمی گذارد مگر این که خواست خداوند باشد. یعنی خداوند اذن نداده که زندگی کسی مختل شود و به جن ها هم اجازه نداده که به سراغ انسان ها بروند و بخواهند انسان ها را اذیت کنند. این بیشتر تابع خود شخص است که آیا سحر را می پذیرد یا نه؟ آیا ذهنش آمادگی پذیرش چنین چیزی را دارد یا نه؟یعنی خداوند مسبب اسباب است و علت و علل است، اگر کسی ارتباطش با حق تعالی مناسب و خوب باشد هیچ نوع آسیبی نه از ناحیه سحر و نه از ناحیه جهنم نه از ناحیه طلسم و نه از چشم زخم ها به او وارد نمی شود و... .»

برای خرید این سی دی از فروشگاه آنلاین مؤسسه منتظران منجی (عج) کلیک کنید. 

برخی از مهمترین عناوین مطرح شده در این لوح فشرده (سحر و جادو در نگاه قرآن) به قرار زیر است:

*   معنای سحر و جادو

*   مقاومت انسان در برابر خدا

*   حضرت سلیمان (ع) و جمع آوری وسایل سحر و جادو

*   فرستادن فرشتگان الهی و تعلیم سحر

*   جاهل و افراط و تفریط

*   واقعیت داشتن سحر و جادو با توجه به آیات قرآن

*   شرایط اثر گذاری سحر بر انسان

*   راه های مقابله با تأثیر سحر

*   عدم بهره ساحران در آخرت

*   بخت و اسباب و علل طبیعی

*   اثر گذاری دعا

*   و...

علاقه مندان به تهیه این لوح فشرده می توانند آن را از فروشگاه اصلی مؤسسه، محل برگزاری جلسات، نمایشگاه های عرضه محصولات فرهنگی مؤسسه و سفارش پستی و فروشگاه مؤسسه منتظران منجی (عج) به آدرس http://montazerstore.ir تهیه نمایند.

http://montazer.ir/node/5683

میانگین (1 رای)

Top
برای عضویت در خبرنامه پست الکترونیکی خود را وارد کنید

خبرنامه سایت منتظران منجی

Stay informed on our latest news!

اشتراک در خبرنامه سایت منتظران منجی feed