www.montazer.ir
شنبه 1 آبان 1400
شناسه مطلب: 2177
زمان انتشار: 18 اسفند 1393
مهرورزی

مهرورزی

مهرورزی، یکی از شیرین ترین و دلپذیرترین مفاهیم و واژه های زندگی بشر است. دوست داشتن و محبوب بودن، هر دو مورد علاقه، محبوب و مطلوب انسان هاست. مهرورزی، نه تنها در روابط انسانی دارای ارزش است، بلکه ریشه در مهرورزی الهی دارد. انسان و جهان مرهون و مدیون مهرورزی خدا هستند و بدون رحمت الهی، نه مخلوقی وجود دارد و نه خلقتی، نه پیام آوری ظهور می کند، نه کتابی از آسمان نازل می گردد و نه انسان، راهی به سوی زندگی می یابد.

مهرورزی، یکی از شیرین ترین و دلپذیرترین مفاهیم و واژه های زندگی بشر است. دوست داشتن و محبوب بودن، هر دو مورد علاقه، محبوب و مطلوب انسان هاست. مهرورزی، نه تنها در روابط انسانی دارای ارزش است، بلکه ریشه در مهرورزی الهی دارد. انسان و جهان مرهون و مدیون مهرورزی خدا هستند و بدون رحمت الهی، نه مخلوقی وجود دارد و نه خلقتی، نه پیام آوری ظهور می کند، نه کتابی از آسمان نازل می گردد و نه انسان، راهی به سوی زندگی می یابد.

"سرمایه عمر یک انسان، خوبی های یک انسان به این است که چقدر توانسته خیر برساند، چقدر از او خوردند نه اینکه چقدر توانسته محبت دریافت کند."

عشق و کشش دو جانبه؛ کیمیایی است که تمامی ذرات عالم را به هم پیوند می دهد و اکسیری است که روح انسانها را به هم می آمیزد. با مهرورزی به دیگران، رزائل حیوانی مانند کینه، حسد، بخل، غضب، عجب، تکبر، و... رنگ می بازند و هواهای نفسانی و وسوسه های شیطانی در دعوت انسان به خود خواهی ناکام می ماند.

اگر می خواهید آرامش و نشاط دائمی را تجربه کنید، باید محبت و عاطفه ای را که خداوند در وجود شما به ودیعه نهاده است نثار دیگران کنید. عشق در بین اعضای خانواده، محبت مؤمنین به یکدیگر، مودت بین شیعیان و ائمه معصومین (علیهم السلام ) و انتظار منتظران در فراق امام زمان (علیه السلام) همگی از نشانه های عالی مهرورزی اند که حرکت مؤمن به سمت بالاترین درجات قرب خداوندی را شتاب چشمگیری می بخشند. آتش غضب و کینه با مهرورزی خاموش می شود و بیماری حسد و بخل و عجب فقط با داروی شفابخش محبت به دیگران درمان می پذیرد.

اگر خدای نکرده ذره ای از این رذائل در شما وجود دارد و درصدد غلبه بر آنها هستید، چنانچه مشتاق فراهم نمودن یک حیات سراسر نور و شادی و سلامت هستید، شما را به استماع سخنان "استاد محمد شجاعی" در مجموعه مباحث "مهرورزی" دعوت می کنیم. در این مجموعه گفتار که قسمتی ازشرح زیارت عاشورا می‌باشد، شما با ابعاد مهرورزی و تأثیرات وجودی آن آشنا می شوید به نحوی که در عمل به توصیه های استاد خواهید توانست قفل های بسته های عطوفت و شفقت را نسبت به خود و دیگران بگشایید.

از منظر استاد محمد شجاعی« مهمترین مسئله در زندگی، الفت جمعی، دوست داشتن یکدیگر و مهربان بودن است. تشنج مطلقاً حرام است و عصبانیت نباید باشد. اینها همه ضد ارزشهایی که نباید در زندگی دیده شود. باید توجه داشته باشیم که  خوبی ها و سرمایه عمر یک انسان، به این است که چقدر توانسته است به دیگران خیر برساند؛ چقدر از او خوردند نه اینکه چقدر توانسته محبت دریافت کند. اگر ما بیاییم و خودمان را به کانون محبت و عاطفه متصل کنیم، آن وقت می توانیم بدون هیچ چشم داشتی به دیگران محبت کنیم. آن هنگام اگر دیگران ما را  تحویل نگرفتند، اذیت نمی شویم و چنانچه پاسخ خوبی ما را با بدی دادند، دلخور نمی شویم. دوستی عشق می خواهد. انسان باید به عشق خداوند، با جان و دل به دیگران کمک کند. خداوند موجودی است که ذاتاً وقتی به او نزدیک شوی آرامش داری. قدرت داری. شاد هستی. وقتی به او نزدیک شوی، سالم هستی. این اثر ذاتی نزدیکی به خداوند تبارک و تعالی است و اثر ذاتی دلیل نمی خواهد. به عبارتی دوستی و ارتباط شما با یکدیگر باید بر مبنا و محور حق تعالی، یعنی معشوق مشترک باشد. دوستی ها، ارتباطات، وقت گذاری ها، عمر گذاری ها،. اگر بر محور حق تعالی نباشد. اینها همه اش تلف کننده است.

 انسان مهرورز انسانی است که دیر عصبانی می شود. انسانی که اصلاً رنجیده خاطر نمی شود. آدمهایی که اهل الفت نیستند و نمی گذارند دیگران با آنها الفت بگیرند، آدمهای بی خیری هستند. این افراد عاقبت بدی هم دارند. اینها چون آدمهای سرد مزاج بی عاطفه ای هستند، آن طرف هم گرفتار می شوند، چرا که عرضه ندارند محبت خدا را جلب کنند و... .»

برای خرید این سی دی از فروشگاه آنلاین مؤسسه منتظران منجی (عج) کلیک کنید. 

      برخی از مهمترین عناوین مطرح شده در این لوح فشرده (مهرورزی) به قرار زیر است:

 • آثار زیارت اولیاء خدا
 • دیدار مومنین و احیای قلب
 • عاطفه و مهرورزی در غرب
 • سرمایه گذاری در ملاقات ها
 • یاد امام زمان (عج) در جمع دوستان و خانواده
 • سقوط انسان
 • انسان و رابطه حقیقی با اهل بیت
 • رعایت انصاف در حقوق دیگران
 • پوشاندن عیب دوستان
 • تغافل و تحمل در دوستی ها
 • تلاش شیطان در کاهش ارتباط ها
 • و...

علاقه مندان به تهیه این لوح فشرده می توانند آن را از فروشگاه اصلی مؤسسه، محل برگزاری جلسات، نمایشگاه های عرضه محصولات فرهنگی مؤسسه و سفارش پستی و فروشگاه مؤسسه منتظران منجی (عج) به آدرس http://montazerstore.ir تهیه نمایند.

یاور (کاربر مهمان)

سلام لطفا لینک دانلود و خرید اینترنتی رو هم در سایتتون بگذارید تا خرید و دانلود راحت تر بشه. همین طور لینک ارسال کمک های مادی به موسسه رو بگذارید. شماره حساب دادن بنظرم کافی نیست و بهتره پرداخت ها رو اینترنتی بکنید. ممنون از زحمات شما

خانم قاسمی

<p>باسلام</p> <p>انشاء الله در آینده این کار صورت خواهد گرفت.</p> <p>تشکر از دغدغه و اظهار نظر شما</p>

میانگین (1 رای)

Top
برای عضویت در خبرنامه پست الکترونیکی خود را وارد کنید

خبرنامه سایت منتظران منجی

Stay informed on our latest news!

اشتراک در خبرنامه سایت منتظران منجی feed