www.montazer.ir
شنبه 1 آبان 1400
شناسه مطلب: 1093
زمان انتشار: 16 آذر 1393
همسران جوان

همسران جوان

انتخاب همسر و شروع زندگی مشترک پایان ماجرای پیوند زناشویی نیست. مهم آن است که زن و مرد بتوانند از خود رفتاری شایسته یک انسان واقعی، بویژه در روزهای اول زندگی بروز دهند. در روزهای اول زندگی مشترک و پس از فرو کش کردن احساسات، زن و مرد با واقعیت های جدیدی در زندگی روبرو می شوند که واکنش های ویژه ی خود را می طلبد.

"ملاک سلامتی خانواده در میزان معنویت آن است، چرا که وجه تمایز انسان با سایر موجودات در امکان قرب او به خداست. معنویت، حاکم بودن خدا و اوامر او در زندگی است که فقدان آن، نقطه سقوط انسان است."

اساس زندگی مشترک بر تفاهم و هم دلی بنا نهاده شده است. «آرامش» و « نشاط» افراد و جریان یافتن مداوم« زندگی سالم » در جامعه ی بشری، در گرو داشتن خانواده ی آرام، با نشاط و پر انگیزه می باشد. خانواده اولین و پرخیر و بركت ترین كانون درتاریخ تمدن و فرهنگ انسانی است كه تنها راه برون رفت از ابتذال، لجام گسیخته گی و آشوب های فرهنگی واجتماعی جوامع است. بی اعتنایی به نهاد خانواده تا اندازه ای است كه وضعیت امروز غرب در تمایل به ازدواج و کارکرد های مثبت آن تضعیف شده و گسیختگی اجتماعی در غرب را دامن زده است .شدت این بحران ها در غرب به حدی است که روانشناسان واندیشمندان و سیاست مداران منصف غرب به این نكته اذعان دارند كه فروپاشی كانون خانواده زنگ خطر را برای فرهنگ و تمدن غرب به صدا در آورده و می باید سعی وافری انجام شود تا بار دیگر انسان را كه از آسمان دور افتاده است به سمت ارزش های فرا طبیعی سوق دهد . به نظر می رسد اینك تنها راه فرا روی انسان بازگشت به نهادهای سنتی بشری است. نهادهایی كه آرامش، نشاط و شادی های طبیعی را در خود نهفته داشته و می تواند انرژی های مورد نیاز تك تك افراد جامعه را در اندرون خسته ی آن ها بر انگیزد .

انتخاب همسر و شروع زندگی مشترک پایان ماجرای پیوند زناشویی نیست. مهم آن است که زن و مرد بتوانند از خود رفتاری شایسته یک انسان واقعی، بویژه در روزهای اول زندگی بروز دهند. در روزهای اول زندگی مشترک و پس از فرو کش کردن احساسات، زن و مرد با واقعیت های جدیدی در زندگی روبرو می شوند که واکنش های ویژه ی خود را می طلبد. ناآگاهی از نحوه ی روبرو شدن با این واقعیت های تلخ که یا حاصل محیط و یا نتیجه ی کنش ها و واکنشهای زن و مرد در داخل خانواده است، نیازمند کسب مهارتهای خاص و مطلوب است .
اگر دارای یک روحیه قوی باشید حتماً به فکر پیشگیری از بروز مشکلات و رفع آنها برآمده اید . شاید با کسی مشورت کرده اید، یا چند کتاب و مقاله خوانده اید و شاید با صبر و گفتگو و با استفاده از عقل خود توانسته اید بر مشکلاتی که کم و بیش در تمام زندگی ها وجود دارد فائق آیید. نمی دانیم چقدر توانسته اید بر مشکلاتتان فائق آیید اما ما می توانیم محصولی را به شما معرفی کنیم که با ارجاع دادن شما به فطرت پاکتان، با کمک گرفتن از تعالیم جمعی از پاکان عالم، یعنی ائمه معصومین (علیه السلام)، راه کارههای مفید و کاربردی را به شما ارائه می دهد .
سی دی "همسران جوان"حاصل تلاش جمعی از اساتید علوم اسلامی و تربیتی و کارشناسان امور خانواده از جمله استاد محمد شجاعی، آیةالله ممدوحی، استاد محمد کاظم نیکنام، خانم دکتر بهداد و خانم ترکستانی است تا به مهمترین ابعاد و اساسی ترین موضوعات فیما بین همسران بپردازد.

این دوره، مخصوص زوج‌هایی است که پس از عقد و یا عروسی با این مباحث آشنا ‌شده و تصمیم به بازسازی زندگی خویش و رفع مشکلات احتمالی در روابطشان دارند .

از دیدگاه این اساتید حوزه و دانشگاه « نتیجه ازدواج ما، مسئولیت ما در قبال زندگی دنیایی و آخرتی خود و اعضای خانوادهً ماست. چنانچه ما به خود و خانواده مان نگاهی ابدی نداشته باشیم، نمی توانیم چنین مسئولیّت خطیری را به طرز صحیح ایفا نموده و قطعا نسبت به خود و دیگران خیانت کرده ایم. دیدگاه صحیح به همسر و فرزندان، برخورد صحیح و آرامش را در خانواده به دنبال داشته و دیدگاهی غیرصحیح، موجب ایجاد خودمحوری و لطمه به آخرت دیگران می گردد.

تشکیل خانواده، یکنواختی دوران تجرد را سلب کرده و نه تنها در جنبه های مثبت، بلکه در تلخی ها نیز نشاط و امید را به ارمغان خواهد آورد. زن و مرد باید به یکدیگر با دیدی ابدی نگریسته و این نیرو را در جهت سعادت دنیوی و اخروی یکدیگر به کار گیرند.

ملاک سلامتی خانواده در میزان معنویت آن است، چرا که وجه تمایز انسان با سایر موجودات در امکان قرب او به خداست. معنویت، حاکم بودن خدا و اوامر او در زندگی است که فقدان آن، نقطه سقوط انسان است. لذا سفارش شده، یاد خدا را فراموش نکرده و با کسانی که اهل ذکر خدا نیستند، معاشرت ننمائید. چرا که ذکر خدا، حیات بخش قلب و روح است و کسی که خدا را فراموش کند روحش خواهد پژمرد و... .»

برای خرید این سی دی از فروشگاه آنلاین مؤسسه منتظران منجی (عج) کلیک کنید. 

برخی از مهمترین عناوین مطرح شده در این لوح فشرده ( همسران جوان) به قرار زیر است:

  • طبقه بندی نیازهای اساسی خانواده
  • دستوراتی جهت جلوگیری از اختلاف
  • نقش زن و مرد در حاکمیت معنویت در خانواده
  • حقوق مرد بر زن 
  • خصوصیّات زن خوب
  • راههای پیشگیری از ایجاد خانوده آشفته
  • چرا تعدد زوجات جایزاست؟
  • شناخت؛ اولین قدم برای شروع هر حرکت
  • فوائد فردی و معنوی ازدواج

علاقه مندان به تهیه این لوح فشرده می توانند آن را از فروشگاه اصلی مؤسسه، محل برگزاری جلسات، نمایشگاه های عرضه محصولات فرهنگی مؤسسه و سفارش پستی و فروشگاه مؤسسه منتظران منجی (عج) به آدرس http://montazerstore.ir تهیه نمایند.( این سی دی به همراه سی دی میثاق مقدس برادران- میثاق مقدس خواهران- تربیت فرزند - مسائل دوران عقد خواهران  و مسائل دوران عقد برادران در یک DVD ارائه شده است. )

 

میانگین (3 رای)

Top
برای عضویت در خبرنامه پست الکترونیکی خود را وارد کنید

خبرنامه سایت منتظران منجی

Stay informed on our latest news!

اشتراک در خبرنامه سایت منتظران منجی feed