www.montazer.ir
پنجشنبه 7 بهمن 1400
شناسه مطلب: 1063
زمان انتشار: 12 آذر 1393
خشم

خشم

طبق تعالیم اسلامی، خشم، علاوه بر صورتهای مقدس آن، مانند شعله آتشی است که خرمن وجودتان ر ادر زندگی محدود دنیایی و ابدی آخرتی به باد فنا می دهد. بدیهی است که در دور کردن این آتش خشم لحظه ای درنگ جایز نیست. با کنترل خشم شیرینی زندگی واقعی را خواهید چشید. "غضب" این سی دی پر محتوا، برگرفته از سلسله مباحث معاد می باشد و به یکی از مهم ترین و عام ترین رذایل اخلاقی یعنی خشم پرداخته و تأثیر به سزایی در کنترل آن دارد.

"کسی که کظم غیظ کند، درحالیکه قادر بر اعمال آن است، خداوند قلب او را در روز قیامت از امن و ایمان پرخواهد کرد."

امام صادق(علیه السلام ) می فرمایند:

قوه غضب، یکی ازنعمت های بزرگ خداوند حکیم در درون ماست که ما را در رفع ناملایمات و دفاع از حریم های خود، خانواده و کشورمان یاری می رساند. اما اگر بصورت نابجا و دائمی مورد استفاده قرارگرفته و به یک خلق تبدیل گردد، هولناکترین یاوری خواهد بود که مارا به قعر جهنم سوق می دهد. در نکوهش این صفت همین قدر کافی است که بدانیم زشت تر از غضب، صورت برزخی دیگری وجود ندارد.

خشم و غضب چیست؟ چرا ایجاد می شود؟ چگونه خود را نشان می دهد؟ عواقب آن کدام است و چگونه کنترل می شود؟

اینها همگی سوالات و دغدغه های هر انسان فطرت گرای آخرت اندیش است. آیا شما هم به بیماری غضب گرفتارید؟ آیا تاکنون درصدد درمان آن برآمده اید؟ اگر از این بیماری و خلق ناپسند که زندگی را به کام شما تلخ کرده و روابط اجتماعی تان را با دیگران به خطر انداخته به تنگ آمده اید؛ سی دی "خشم" را برای گوش دادن پیشنهاد می کنیم .

مباحث غضب از مجموعه سخنرانی های "استاد محمد شجاعی" است که ظهور و تجلی و تأثیرات این خلق ناپسند را در ابعاد معرفت شناختی و ابدی آن تحلیل و راه را برای کنار گذاشتن آن به شما نشان می دهد .

طبق تعالیم اسلامی، خشم، علاوه بر صورتهای مقدس آن، مانند شعله آتشی است که خرمن وجودتان ر ادر زندگی محدود دنیایی و ابدی آخرتی به باد فنا می دهد. بدیهی است که در دور کردن این آتش خشم لحظه ای درنگ جایز نیست. با کنترل خشم شیرینی زندگی واقعی را خواهید چشید. " خشم " این سی دی پر محتوا، برگرفته از سلسله مباحث معاد می باشد و به یکی از مهم ترین و عام ترین رذایل اخلاقی یعنی خشم پرداخته و تأثیر به سزایی در کنترل آن دارد.

 از دیدگاه استاد شجاعی « از آنجا که منطق انسان درهنگام غضب تغییرمی کند و تمام تصمیماتش نیز بر اساس این منطق آشفته صورت می گیرد، چه بسا سرانجام این تصمیمات، چنان آثار مخربی بدنبال داشته باشد که اصلاح آنها غیرممکن و یا بسیارمشکل باشد. بنابرهمین دلیل، ائمه معصومین بسیارتوصیه نموده اند که درهنگام عصبانیت : ا– دستورندهید 2- تنبیه نکنید 3- تصمیم نگیرید.

 با اندک تاملی می توان دریافت که ما در بطن جهنم به دنیا آمده ایم ( دنیا ) و برای رسیدن به بی نهایت باید تعیین کنیم که جهنم جای ماندن نیست. بسته به میزان قدرت روحمان، می توانیم از شعله های سوزاننده دنیا مصون مانده و به سلامت به آغوش پروردگارمان برسیم. شعله های غضب، یکی ازمهلک ترین آتش های دنیا بوده و غلبه براین شعله ها نیز یکی ازبهترین وسیله ها برای خروج ازاین جهنم می باشد و... .»

برای خرید این سی دی از فروشگاه آنلاین مؤسسه منتظران منجی (عج) کلیک کنید. 

برخی از مهمترین عناوین مطرح شده در این لوح فشرده ( خشم ) به قرار زیر است:

  • غضب، عاملی بازدارنده درمسیرکمال انسانی
  • درهنگام غضب، برقراری هرگونه ارتباط، ممنوع!
  • رابطه تحمل سختی ها و فشارها با تزکیه نفس
  • پاداش دنیوی و اخروی کظم غیظ
  • غضب های مقدس
  • عوامل درونی غضب
  • و...

علاقه مندان به تهیه این لوح فشرده می توانند آن را از فروشگاه اصلی مؤسسه، محل برگزاری جلسات، نمایشگاه های عرضه محصولات فرهنگی مؤسسه و سفارش پستی و فروشگاه مؤسسه منتظران منجی (عج) به آدرس http://montazerstore.ir تهیه نمایند. ( این سی دی به همراه سی دی حلم و دشمن شناسی،  در یک DVD ارائه شده است. )

از مجموعه کتابهای کار منتشر شده  «کتاب کار حلم و غضب» می باشد که اخیراً به چاپ رسیده و در دسترس علاقمندان قرار گرفته است.

همراه با سی دی صوتی 
مجموعه مباحث حلم (۱۵ جلسه) و غضب (خشم) (۱۰جلسه)

این کتابها هم اکنون در فروشگاه مؤسسه منتظران منجی (عج) آماده عرضه می باشد.

متن تنظیم شده 15 جلسه بحث حلم

متن تنظیم شده 10 جلسه بحث غضب(خشم)

نظری داده نشده

Top
برای عضویت در خبرنامه پست الکترونیکی خود را وارد کنید

خبرنامه سایت منتظران منجی

Stay informed on our latest news!

اشتراک در خبرنامه سایت منتظران منجی feed