www.montazer.ir
امروز: پنجشنبه 3 بهمن 1398 | ساعت : 05:04:05 | نسخه آزمایشی
شناسه مطلب: 11201
زمان انتشار: 11 شهريور 1398
سبک زندگی ات را براساس رسیدن به مقام امام حسین ع تنظیم کن

سبک زندگی ات را براساس رسیدن به مقام امام حسین ع تنظیم کن

 ما برای این خلق شده ایم که به جایی برسیم که خدا به ما بگوید: «من الحی القیوم الذی لایموت الی الحی القیوم الذی لایموت= از زنده ی پایداری که هرگز نمی میرد، به زنده ی پایداری که هرگز نمی میرد».

پس تو برای این آفریده شده‌ای که جلوی یک امامی با این عظمت بایستی و به او بگویی: «اسئله ان یبلغنی المقام المحمود لکم عندالله= من از خدا می خواهم ای امام حسین مرا به همان مقام شما برساند». اما اگر شما مقام امام را نشناسید، معنی زیارت عاشورا در این مقوله را نمی‌توانید بفهمید. فکر نکنید که شما فقط یک زن یا مرد هستید و برای این آفریده شده اید که با کسی ازدواج کنید و تشکیل خانواده بدهید و شغلی داشته باشید و فعالیت اجتماعی سیاسی بکنید؛ به ریاست و حکومتی برسید، وزیر شوید، رئیس جمهور شوید. این توهمات را از ذهنتان بیرون کنید. شما باید به این درک برسید که من برای چه به این دنیا آمده‌ام؟ به کجا می‌خواهم برسم؟ فعالیت‌های اجتماعی، سیاسی و... جزء وظایف شرعی و الهی شماست. شما در هر جایگاهی که هستید، باید هدف تان برای رسیدن به مقام امام حسین ع باشد.

توجه کنید که در نظام خلقت، شما در هر هویتی که باشید، از همان هویت می‌توانید به این مقام برسید. مثلا در همسرداری تو به وظیفه‌ات عمل کن؛ حتی اگر همسرت عمل نکند؛ یا در وظایف مادرداری و پدرداری خوب عمل کن، حتی اگر پدر مادر خوبی هم نداشته باشی. اگر این را هدف قرار دادی، به آن جایگاهی که باید برسی، می رسی.

در هر جایگاهی باشید، از همانجا به کانال معصوم راه پیدا می کنید. راه ها بسته نیست.

اگر آدم این را بفهمد و نه فقط در ذهن و عقلش بماند؛ بلکه به قلبش نیز، نفوذ پیدا کند، خیلی از بیماری های روحی و روانی از او دور می شود. بزرگوار و سنگین و با شرافت می شود و ارزش پیدا می کند.

برگرفته از مباحث استاد محمد شجاعی

نظری داده نشده

Top
برای عضویت در خبرنامه پست الکترونیکی خود را وارد کنید

خبرنامه سایت منتظران منجی

Stay informed on our latest news!

اشتراک در خبرنامه سایت منتظران منجی feed