www.montazer.ir
پنجشنبه 7 بهمن 1400
شناسه مطلب: 7120
زمان انتشار: 13 خرداد 1396
بهشت

بهشت

یکی از ضروریات حیات انسانی و ایمانی، شناختن ابدیت است. ما اگر ندانیم به کجا می رویم، هرگز نمی توانیم خود را برای رفتن به آنجا آماده کنیم. وقتی انسان بداند قرار است به کجا برود، مقدماتی را فراهم می کند. اگر این مسافرت طولانی تر و مهمتر باشد، آمادگی اش هم بیشتر خواهد بود. ما بدون اینکه بدانیم آخرت چگونه جایی است، بهشت چگونه جایی است، چه لوازمی دارد، هرگز نمی توانیم خودمان را برای آنجا آماده کنیم. از این رو، یکی از آموزه ­های ضروری در اسلام شناخت آخرت است.

«سفر آخرت» مهمترین سفر انسان است، جاودانه و ابدی است. در قرآن کریم نزدیک به 80 بار مسئله جاودانه بودن حیات انسان به او تذکر داده شده که تو یک حیات جاودانه و بی ­پایان داری. تا خدا، خدایی می کند تو هم زنده هستی و در کنار خداوند خواهی بود، یعنی مؤمنین وقتی وارد بهشت می شوند، به آن لذات بهشتی که نمی شود وصفش کرد، خواهند رسید. مرگی برایشان وجود ندارد. تا خدا خدایی می کند، در جوار رحمت الهی زنده خواهند بود.

بهشت اقامتگاه ابدی مؤمنان و صالحان رستگار در جهان آخرت است و بهشتیان کسانی هستند که به تصریح قرآن، در ترازوی اعمال، کفه‌ی کارهای نیک‌شان از کفه‌ی بدی‌هاشان سنگین‌تر است. در قرآن مجید، بهشتیان به نام‌ها و صفت‌هایی همچون اصحاب الیمین و اصحاب الجنه خوانده می‌شوند.

در آیات و روایات مربوط به بهشت نیز توصیه به یاد بهشت شده است. از جمله اینکه؛ یاد بهشت زینت های نابجای دنیا را برای انسان پست می کند، حتی زینت های حلال را هم کوچک می کند و دل انسان متمرکز بر خانه اصلی خودش یعنی آخرت بهشت و بالاتر از بهشت خواهد شد.

یاد بهشت در آرامش و قدرت روحی انسان بسیار بسیار مؤثر است. انسان را از خواهش های پست دور می کند. شهوات در مقابل او ناچیز خواهند شد، امیال انسان کوچک خواهد شد زرق و برق های دنیا جذابیت خودشان را از دست می دهند و...

برای خرید این سی دی از فروشگاه آنلاین مؤسسه منتظران منجی (عج) کلیک کنید. 

برخی از مهمترین عناوین مطرح شده در این لوح فشرده به قرار زیر است:

  • اهمیت و ضرورت شناخت آخرت
  • بهشت چقدر وسعت دارد؟
  • درجات بهشت
  • عظمت بهشت و سلطنت مؤمن
  • نعمات بهشتیان
  • از مهمترین صفات اهل بهشت، انفاق است
  • آثار یاد بهشت
  • انواع بهشت ها در آخرت
  • مهمانی های بهشت

علاقه مندان به تهیه این لوح فشرده می توانند آن را از فروشگاه اصلی مؤسسه، محل برگزاری جلسات، نمایشگاه های عرضه محصولات فرهنگی مؤسسه و سفارش پستی و فروشگاه مؤسسه منتظران منجی (عج) به آدرس http://montazerstore.ir تهیه نمایند.

فدیری (کاربر مهمان)

عالی بود

نظری داده نشده

Top
برای عضویت در خبرنامه پست الکترونیکی خود را وارد کنید

خبرنامه سایت منتظران منجی

Stay informed on our latest news!

اشتراک در خبرنامه سایت منتظران منجی feed