www.montazer.ir
پنجشنبه 3 مهر 1399
شناسه مطلب: 6095
زمان انتشار: 16 بهمن 1398
انقلاب اسلامی پرچمدار استقرار حکومت حضرت مهدی (ع) است

استاد محمد شجاعی

انقلاب اسلامی پرچمدار استقرار حکومت حضرت مهدی (ع) است

حضرت مهدی موعود (علیه السلام) مجری همه نقشه های پیغمبر اسلام (صلوات الله علیه) و حضرات معصومین (علیهم السلام) بلکه تمام پیامبران است. در این میان انقلاب اسلامی ایران، بهترین الگوی زمینه ساز حکومت جهانی مهدی (عج الله تعالی) است که همه جوامع بشری را به سمت پذیرش مصلح جهانی و برقراری عدالت جهانی سوق می دهد.

انقلاب اسلامی ایران، ودیعه ای الهی بود كه همه ائمه منتظرش بودند. آیات و روایات فراوانی در باب این انقلاب وجود دارد، از جمله مژده‌ی بزرگی که خداوند در قرآن به ایرانیان بشارت می دهد: «یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا مَنْ یَرْتَدَّ مِنْكُمْ عَنْ دِینِهِ فَسَوْفَ یَأْتِی اللَّهُ بِقَوْمٍ یُحِبُّهُمْ وَیُحِبُّونَهُ أَذِلَّةٍ عَلَى الْمُؤْمِنِینَ أَعِزَّةٍ عَلَى الْكَافِرِینَ یُجَاهِدُونَ فِی سَبِیلِ اللَّهِ وَلَا یَخَافُونَ لَوْمَةَ لَائِمٍ ذَلِكَ فَضْلُ اللَّهِ یُؤْتِیهِ مَنْ یَشَاءُ وَاللَّهُ وَاسِعٌ عَلِیمٌ= اى كسانى كه ایمان آورده‏ اید هر كس از شما از دین خود برگردد به زودى خدا گروهى [دیگر] را مى ‏آورد كه آنان را دوست مى دارد و آنان [نیز] او را دوست دارند [اینان] با مؤمنان فروتن [و] بر كافران سرفرازند در راه خدا جهاد مى‌كنند و از سرزنش هیچ ملامتگرى نمى‌ترسند این فضل خداست آن را به هر كه بخواهد مى‏ دهد و خدا گشایشگر داناست»

جایگاه و رابطه انقلاب ایران با ظهور امام زمان (علیه السلام)

راهپیمایی 22 بهمن واجب الهی است

راهپیمایی 22 بهمن مثل عملیات «فتح المبین» و یا «بیت المقدس» است

-22 بهمن روز وفاداری به خدا و اهل بیت‌ (ع) است

این آیه، یک قانون کلى به همه مسلمانان ارائه می‌دهد: اگر کسانى از شما از دین خود بیرون روند، زیانى به خدا و آئین او و جامعه مسلمین و آهنگ سریع پیشرفت آنها نمى‌رسانند. زیرا خداوند در آینده جمعیتى را براى حمایت از این آئین بر مى‌انگیزد. سپس صفات کسانى که باید این رسالت بزرگ را انجام دهند، شرح مى‌دهد:

  1. آنها به خدا عشق مى ورزند و جز به خشنودى او نمى‌اندیشند. هم خدا آنها را دوست دارد و هم آنها خدا را دوست دارند. (یُحِبُّهُمْ وَیُحِبُّونَهُ).
  2.  آنها در راه انجام فرمان خدا و دفاع از حق، از ملامت هیچ ملامت کننده اى نمى‌هراسند. (وَلَا یَخَافُونَ لَوْمَةَ لَائِمٍ)

روایت است: «چون این آیه نازل شد، اصحاب از پیامبر اسلام (صلی‌الله‌علیه‌و‌آله) سوال کردند که این آیه در شأن چه کسانی نازل شده است؟ حضرت دست به شانه‌ى سلمان فارسى ‌زد و فرمود: هموطنان تو مصداق این آیه‌اند».

در تاریخ آمده كه ایرانیان به راحتی اسلام را پذیرفتند و زمینه‌های پذیرش اسلام، از سوی ایرانیان و علاقه آنها به دین مقدس اسلام و حتی بالا بودن ایمان و یقین آنها نسبت به سایر قوم ها موجب شد که برخی از معصومان (علیهم‌السلام) از ایرانیان ستایش نمایند.

پیامبر اکرم (صلی‌الله‌علیه‌وآله) در مورد ایرانیان فرمود: «أعظمُ النّاسِ نَصیباً فِى الاسلامِ أهْلُ الْفارسِ= بالاترین مردم از نظر ایمان ایرانیان هستند». همچنین امام امت (ره) فرمود: ملت ایران از ملت حجاز در عهد رسول الله و از ملت عراق در عهد امیرالمؤمنین بالاتر هستند، حتی بزرگترین دانشمندان اسلام و فیلسوفان هم ایرانیان هستند. آنها هستند که دین را حفظ کرده‌اند تا امروز به دست ما برسد. هنگامی که اعراب به ایران حمله کردند، امیرالمؤمنین (علیه‌السلام) جمله مهمی فرمودند: «همچنان که شما اعراب، برای حمایت از اسلام ایرانیان را با شمشیر می‌زنید، دنیا به پایان نمی رسد مگر این که ایرانیان بخاطر تازه کردن اسلام و حمایت از قرآن و پیاده شدن دستورات آسمانی این کتاب الهی، شما را با شمشیر خواهند زد و با شما خواهند جنگید».

انقلاب اسلامی یکی از مژده های ظهور امام زمان (علیه السلام) است

ایجاد تمدن نوین اسلامی و زمینه سازی ظهور رسالت انقلاب اسلامی است

- انقلاب اسلامی ایران زمینه ساز ظهور حضرت است

انقلاب اسلامی انفجار نور معنویت و فرهنگ اهل بیت است

این نکته مهمی است که انقلاب ما در قرآن و فرمایشات اهل بیت (علیهم‌السلام) معرفی و انجامش پیش بینی شده است. به ویژه در مورد مردم بزرگ ایران و رسالتی که حق تعالی برعهده این ملت قرار داده و قرار است پرچمدار اسلام و حکومت مهدی (علیه السلام) باشند.

نبی‌اکرم‌(صلی‌الله‌علیه‌و‌آله)فرمودند:«مردمی از شرق قیام می کنند و زمینه سلطنت مهدی را فراهم می‌کنند». امام امت که معمار انقلاب اسلامی است و بیشترین حق را در تفسیر انقلاب دارند، او هم ماموریت بزرگ انقلاب اسلامی را مقدمه سازی ظهور حضرت مهدی معرفی می کند.

امام‌خمینی‌ (ره) با وقوف‌ بر رسالت‌ خطیر و الهی خود، هدف‌ نهایی انقلاب‌ اسلامی‌ را در پیام مهمی بیان کردند: «انقلاب مردم ایران، نقطه شروع انقلاب بزرگ جهان اسلام به پرچم‌داری حضرت حجت ـ ارواحنا فداه ـ است که خداوند بر همه مسلمانان و جهانیان منت نهد و ظهور و فرجش را در عصر حاضر قرار دهد». ایشان در پیامی دیگر می فرمایند: «مسئولین نظام جمهوری اسلامی اگر به فکر ایجاد حکومت جهانی امام زمان (علیه السلام) نباشند، خائن و خطرسازند حتی اگر به مردم خدمت کنند».

پس ما نباید فراموش کنیم رسالت بزرگ انقلاب اسلامی، فراهم سازی حکومت حضرت مهدی (علیه السلام) است. استقامت، صبر و صبوری را تا تحویل دادن پرچم به دست حضرت ولی عصر (ارواحنا فداه) ادامه بدهیم.

آرشیو مباحث استاد شجاعی

فروشگاه آنلاین با محصولات ناب 

نظری داده نشده

Top
برای عضویت در خبرنامه پست الکترونیکی خود را وارد کنید

خبرنامه سایت منتظران منجی

Stay informed on our latest news!

اشتراک در خبرنامه سایت منتظران منجی feed