www.montazer.ir
سه شنبه 11 آذر 1399
شناسه مطلب: 12063
زمان انتشار: 15 آبان 1399
آخرین شماره از مجموعه «چه کسانی علیه سخنان تلویزیونی استاد شجاعی موضع گرفتند»

انجمن حجتیه بخش الف

آخرین شماره از مجموعه «چه کسانی علیه سخنان تلویزیونی استاد شجاعی موضع گرفتند»

در میان همه گروه های ضد انقلاب که علیه سخنان تلویزیونی اخیر استاد شجاعی موضع گرفتند، موضع انجمن حجتیه است که به ظاهر ادعای تدین می کند، ولی در حقیقت ضد دین عمل می کند.

در معرفی انجمن حجتیه ،«دکتر_محمود_بازرگانی» استاد دانشگاه و عضو جدا شده از انجمن حجتیه می گوید:

«شیخ محمود حلبی موسسه انجمن، در جریانِ ملی شدن صنعت نفت، مبارز و طرفدار دکتر مصدق بود و با آیت‌الله کاشانی نیز، همکاری داشت. وی بعد از شکست ملی شدن صنعت نفت، کاندیدایِ مجلس هفدهم شد، اما رأی نیاورد. از آن به بعد بود که دچار نوعی سرخوردگی شد و از محافل سیاسی طرد شد و به طور کلی فعالیت‌های سیاسی را کنار گذاشت.

رژیم شاه و به ویژه نعمت‌الله نصیری رئیس ساواک، از فعالیت‌های انجمن حجتیه حمایت می‌کرد و اگر کسی از اعضای انجمن دستگیر می‌شد و متوجه می‌شدند که عضوِ انجمن است، فوراً او را آزاد می‌کردند.»

تعداد زیادی از جوانان آزاده ی این انجمن، با پیروزی انقلاب اسلامی، به حقانیت آن پی برده و از گذشته خود توبه کرده و با مردم انقلابی همراه شدند و به رهبری آقای طیب، گروهی را تشکیل دادند به نام «عباد صالح» که بعضا در جبهه های دفاع مقدس به شهادت رسیدند. اما خیلی از اعضای این انچمن همچنان بر عقاید نادرست خود پای فشردند و همینها که با رژیم شاه سازش کرده بودند، علیه انقلاب اسلامی به فعالیت تبلیغی پرداختند. به همین خاطر بود که در ابتدای انقلاب اسلامی، فعالیت این انجمن غیر قاننونی اعلام و تعطیل شد، اما تفکرآن باقی ماند.

امروز هم، انجمنی‌ها دارند در کشور و در زیر امنیتی که خون شهدای انقلاب اسلامی فراهم کرده اند، فعالیت می‌کنند و به قول خودشان، در مساجد و حسینیه ها از میان جوانان عضوگیری می کنند. اما تلاش می کنند تا سوابق زشتشان در قبل از انقلاب و همکاری با رژیم طاغوت را پاک ‌کنند و خودشان را مبارز و انقلابی جلوه ‌دهند تا دوباره، جوان‌های ما را که به بیراهه بکشانند.

خوب است که عین سخنان دکتر محمود بازرگانی را بشنوید:

 

ادامه دارد

فیلم

1 - آخرین شماره از مجموعه «چه کسانی علیه سخنان تلویزیونی استاد شجاعی موضع گرفتند»

نظری داده نشده

Top
برای عضویت در خبرنامه پست الکترونیکی خود را وارد کنید

خبرنامه سایت منتظران منجی

Stay informed on our latest news!

اشتراک در خبرنامه سایت منتظران منجی feed