مدیا

مجموعه کارگاه های استاد محمد شجاعی
تولیدات چندرسانه‌ای

مجموعه مقالات تخصصی انسان شناسی
مجموعه دعاهای صحیفه جامعه سجادیه

فروشگاه تخصصی محصولات خودشناسی کودکان
نمایشنامه صوتی خودشناسی کودکان

آثار تالیفی استاد محمد شجاعی
خرید از وب سایت اختصاصی نشر محیی

takhfif ketab_montazer_slider1
takhfif ketab_montazer_slider1
previous arrow
next arrow

انقلاب اسلامی و آینده جهان

استاد محمد شجاعی کتاب انقلاب اسلامی و آینده جهان را با مباحث انسان‌شناسی شروع کرده و به جایی می‌رسانند که خواننده می‌فهمد صاحب یک روح بی‌نهایت‌طلب است. پس از آن اصل اصالت تخصص مطرح می‌شود و نویسنده این نکته را تشریح می‌کند که انسان، برای رسیدن به «الله» به یک متخصص احتیاج دارد و این متخصص، کسی جز امام معصوم نمی‌تواند باشد. سپس تاریخ بشر از زمان حضرت آدم تا ظهور اسلام بررسی می‌شود و در ادامه به سیر وقوع انقلاب اسلامی و وقایع پس از انقلاب پرداخته می‌شود.

این کتاب به گفته استاد شجاعی به نوعی وصیت‌نامه سیاسی ایشان پس از ۳۰ سال پژوهش است و ذات انقلاب اسلامی و راهی را که این انقلاب می‌رود تا به ظهور حضرت حجت(عج) منجر شود را تبیین می‌کند.

کتاب

کتاب های تألیفی استاد محمد شجاعی

چهل سال تحصیل، تحقیق و تتبعات استاد محمد شجاعی در اقیانوس آموزه‌های ناب اسلامی، ایشان را در سبک جدیدی از تدریس علوم انسانی با استدلال هایی کاملا فطری قدرتمند ساخت؛ بطوریکه میان آموزه های دینی و زندگی فردی و اجتماعی انسان، پیوندی علمی و راهگشا برقرار می کند.

برخی از این آموزه ها را در قالب کتاب هایی ارزشمند، در همین پایگاه مشاهده می کنید.

کتاب های انسان شناسی برای همه

این مجموعه، برگرفته از کارگاه‌های انسان‌شناسی استاد محمد شجاعی می‌باشد که با هم‌یاری جمعی از شاگردان ایشان نوشته شده است. بطوریکه هر جلد از این کتاب ها یکی از فرمول های بنیادینِ انسان شناسی و قوانین سبک زندگی انسانی را با زبانی ساده و روان برای مخاطب بزرگسال شرح می دهد.

 چهار جلد کتابِ منتشر شده از این مجموعه، در این پایگاه موجود است.

کتاب های انسان شناسی برای کودکان

این مجموعه، شامل کتاب‌های «داستان و شعر» با محوریت انسان‌شناسی است که متناسب با زبان و ادراک کودکان نوشته شده است؛ بطوریکه در لابلای وقایع داستانی، همراه با تصویرگری جذاب، یکی از فرمول های پایه ای انسان شناسی الهی را متناسب با درک کودکان، به آن ها منتقل می کند.

این مجموعه کتاب ها در مدتی کوتاه، به چاپ چهارم رسیده اند.

کتاب های انسان شناسی برای کودکان

کارگاه های آموزشی

کارگاه‌های انسان‌شناسی

می‌دانیم محال است بدون شناخت کامل کسی، بتوانیم روابطمان با او را بدون آسیب، مدیریت کنیم. ولی نوبت به ارتباطمان با خودمان که می‌رسد، این قانون را نادیده می‌گیریم!
نَفْس ما مسئول تأمین شادی و آرامش‌ ماست. لذا شناخت ساختارش برای حفظ شادی و آرامش‌‌مان در موقعیت‌های گوناگون ضروری است.

این مجموعه کارگاه‌ها، با تمرکز بر “شناخت ساختار پیچیدۀ نفس” و “پرداختن به آسیب‌های آن” کمک می‌کنند روابطمان را با «خودمان» و «دیگران» به‌صورت سازنده‌ای مدیریت کنیم.

کارگاه‌های سبک زندگی انسانی

همۀ ما نقاط قدرت و نقاط ضعفی در سبک زندگی و رفتاری خویش داریم، که باید برای تقویت قدرت‌ها و حذف ضعف‌ها، برنامه‌های تمرینی و کاربردی داشته باشیم.

این مجموعه‌کارگاه‌ها، با تمرکز بر مهارت‌هایی که برای برخورداری از یک سبک زندگیِ انسانی لازمند، دوره‌های تمرینیِ کاربردی را برای ما تدارک دیده‌اند. یادگیری و انجام‌دادنِ این تمرینات موجب خواهد شد تا آنچه در کارگاه‌های انسان‌شناسی آموخته‌ایم برای ما به دارایی‌های شادی‌آور و آرامش‌بخش تبدیل شوند.

کارگاه‌های مهارت‌های معنوی

دوستشان داریم؛ هم خدا را و هم فرستادگان و برگزیدگانش را. امّا برای برقراری ارتباط و ابراز محبت و عشق‌ به اهل آسمان هیچ آموزشی ندیده‌ایم. راه یافتن به ساحت شیرین و دلربای هم‌نشینی با خدا و دوستانِ خدا آدابی دارد که در این مجموعه کارگاه‌ها به آنها پرداخته شده است.

این مجموعه شامل دو بخشِ «من و خدا» و
«من و خانواده آسمانی» می‌باشد، که به‌صورت نظری و عملی ارتباط ما با «خداوند» و «خانوادۀ آسمانی»مان را تقویت کرده و لذت هم‌خانواده بودن با اهل آسمان را به قلب ما می‌چشاند.

معرفی کارگاه های توحیدی

اینکه آدمیزاد می‌تواند به آنجا برسد که جز خدا را نبیند، و دلش، که مرکز تأمین آرامش و شادی اوست، جز به خدا مشغول نباشد، و آن وقت به جرگۀ «لا خوفٌ علیهم و لا هم یَحزَنون» بپیوندد، کمی نگران‌کننده نیست؟!

نگران‌کننده نیست اینکه آدمیزاد تواناییِ رسیدن به جایگاهی را دارد که در پس تمام آنچه در پیرامونش می‌گذرد، می‌تواند تدبیر حکیمانۀ خداوند را ببیند و به دستان قدرتمند او در حرکت مهره‌های شطرنج زندگی‌اش اعتماد کند؟

نگران‌کننده نیست که خیلی‌ها به چنین مقامی رسیده‌اند؛ اما بسیاری از ما حتی دغدغۀ رسیدن به چنین مرتبه‌ای را نداریم، چه رسد به اینکه برای به‌دست‌آوردنش نقشه‌ریزی کنیم؟

مقام توحید چیست؟ چگونه است که دست بعضی‌ها بدان می‌رسد و دلشان از بند عالم و آدم رها می‌شود و در مقابل بعضی‌ها تا پایان عمرشان، اندر خم کوچۀ «من» گیر می‌کنند و درجا می‌زنند؟

«مجموعه کارگاه‌های توحیدی» پنجره‌های بزرگ و روشنی هستند که رو به آرامش، اطمینان و یکپارچگیِ عالم هستی گشوده شده‌اند و وحدت میان خدا و خَلق خدا را به نمایش می‌گذارند.

ما با هم حل می‌کنیم؛ همۀ مشکلات‌مان را

محال است، سه کیمیایِ «آرامش، شادی و عشق» لحظه‌ای وجود انسان را ترک کنند… حتی در سخت‌ترین صحنه‌های زندگی!

آرامش، شادی و عشق، آموختنی‌اَند!

شبیه هنر، مهارت یا یک تخصص!

اینجاییم تا با هم، مشکلات‌مان را حل کنیم!

از ریشه!

از همان نقطۀ صفرِ مرزی!

تا دیگر سایۀ هیچ «غم» یا «هراسی» تهدیدمان نکند!

تا برسیم به جایگاهِ ا‌من انسانیت؛

همانجا که قرآن از آن به «لا خوفٌ علیهم، و لا هُم یحزنون» تعبیر می‌کند!

ما با هم حل می‌کنیم؛ همۀ مشکلات‌مان را.