وب سایت رسمی استاد محمد شجاعی ، منابع محتواییِ گسترده و عمیق در حوزۀ دانشِ «انسان‌شناسی» و «سبک زندگی انسانی»

لطفا جهت دسترسی سریع یکی از بخش های روبه رو را انتخاب نمایید و یا به جهت معرفی هر یک از بخش ها در ادامه همین صفحه اقدام به مطالعه متن معرفی هر بخش نمایید.

این بخش از وب سایت جامع منتظر، اختصاص دارد به متون استخراج شده از مباحث استاد شجاعی. مدرسه انسان شناسی مهمترین قسمت این وب سایت است که در سه دوره مقدماتی، تکمیلی و پیشرفته بصورت کلاس بندی و منظم، دورس انسان شناسی استاد شجاعی را بصورت درس به درس به مخاطب منتقل میکند. معلمان و مربیان و اساتید می توانند از این آموزش گام به گام برای استخراج طرح درس و انتقال آن به متربیان خویش استفاده نمایند. مقالات مناسبتی که با نگاه انسان شناسی به مناسبتها نگارش شده در این بخش در دسترس است. همچنین دعاهای صحیفه جامعه سجادیه نیز در دسترس شماست.
این بخش از وب سایت جامع منتظر، مجموعه ایست از تمام تولیدات صوتی و تصویری ما تمام کارگاه ها ی استاد شجاعی که با توجه به موضوع در بخش های زیر دسته بندی شده اند: مجموعه کارگاه های انسان شناسی، مجموعه کارگاه های سبک زندگی انسانی، مجموعه کارگاه های مهارتهای معنوی (من و خدا) ،مجموعه کارگاه های مهارتهای معنوی (من و خانواده آسمانی) ، مجموعه کارگاه های توحیدی، مجموعه کارگاه های تمدن سازی 2- آرشیو پخش زنده 3 – ویژه برنامه ها ( مستند/ موسیقی / گزارش / پشت صحنه و ….)

رسانه رسمی استاد محمد شجاعی از افراد متخصص و یا علاقه‌مند به فعالیت جهادی مهدوی دعوت به همکاری نماید.

منابع محتواییِ گسترده و عمیق در حوزۀ دانشِ «انسان‌شناسی» و «سبک زندگی انسانی»

تولید محتوایی در شأن انسانیتِ انسان، گامی مؤثر در راستای رشد و بلوغ اندیشۀ انسانی و در نهایت رسیدن به آن الگوی کامل انسانیت

استاد شجاعی مباحث مربوط به شریعت اسلام را با رویکردی کاملاً کاربردی، به زندگیِ روزمره پیوند می‌دهد و همین نگاه موجب شده است تا اقشار مختلفی از مردم، که بیشترِ آنان را جوانان تشکیل می‌دهند، مجذوب مسائلِ فطری دین شده و سبک زندگی اسلامی را انتخاب کنند. این رویکردِ کاربردی، که ریشه در مباحث مهم انسان‌شناسی دارد، به زبانی ساده و روان تعریفی جامع از بُعد انسانیِ انسان ارائه می‌دهد. همین تعریفِ جامع از بُعد انسانی، که از سوی مکاتب مختلفِ بشری مورد غفلت قرار گرفته، راهِ روشنی را پیشِ روی انسان حقیقت‌جو باز کرده است.
این بخش از وب سایت جامع منتظر به تولید محتوای انسان شناسی برای کودک/ نوجوان/ والدین اهتمام دارد. معرفی کتابهای داستان انسان شناسی برای کودکان نمایشنامه های صوتی کودکان کتاب موزیکال انسان شناسی کودک ،رمان نوجوان ،بازی کارتی، قصه های کودک و ….از محتواهای این وب سایت است.
اگر حال روحی‌مان خوب نیست، و در مُشتِ مشکلات‌تان مچاله شده‌ایم! یا از خصوصیات بدِ اخلاقی‌مان رنج میبریم و قصد درمان آنها را داریم! یا میل به تکامل انسانی و طی مسیرِ “رشد روحی و باطنی” را داریم! در بخش مشاوره وب سایت جامع منتظر، میتوانیم برای هر کدام از این مسائل برنامه شخصی دریافت نموده و یا با مشاوران مورد تایید مشورت نماییم!

لطفا جهت دعوت از استاد محمد شجاعی برای حضور در همایش، کارگاه، جلسه تدریس یا سخنرانی فرم تنظیم شده را به دقت مطالعه و تکمیل فرمایید.

دوره های آموزشی رایگان استاد محمد شجاعی

تمامی کارگاه‌ها و مجموعه سخنرانی‌های استاد محمد شجاعی، با توجه به موضوع اصلی هر کارگاه، در شش بخش زیر دسته‌بندی شده‌اند.

دسته اول:
مجموعه کارگاه‌های انسان‌شناسی

موضوع اصلی این مجموعه کارگاه‌ها، «خودشناسی» است و هر شناخت دیگری که زیرمجموعۀ شناخت خود، در مدیریت روابط فردی ـ خانوادگی و اجتماعی طبقه‌بندی می‌شود، در ذیل این مجموعه کارگاه‌ها قرار می‌گیرد.

دسته دوم:
مجموعه کارگاه‌های سبک زندگی انسانی

این مجموعه کارگاه‌ها، مباحثی کاربردی هستند که به صورت عملی، ما را در رفع ضعف‌ها و بیماری‌های نَفْس‌مان، کسب مهارت‌های انسانی، ایجاد رشد و قدرت‌های روحی، و بروز رفتارهای عقلانی، یاری می‌دهند.

دسته سوم:
مجموعه کارگاه‌های مهارت‌های معنوی

این مجموعه کارگاه‌ها، کمک می‌کنند ارتباطات ما با خداوند، از روابطی توهمی که سال‌ها بشر را در وهم ارتباط با خداوند، متوقف نگه داشته‌اند خارج شده، و به یک رابطۀ حقیقی که لازمۀ رشد و بلوغ انسانی است تبدیل گردد.

دسته چهارم:
مجموعه کارگاه‌های مهارت‌های معنوی

هدف این مجموعه کارگاه‌ها، تقویت رابطۀ ما با اهل‌بیت (علیهم‌السلام) است. تا آنجا که باور کنیم آنان ریشه‌های حقیقی ما و خانواده‌های آسمانی ما هستند، و رابطۀ ما با آنان، از رابطه‌ای رسمی و مقدس به رابطه‌ای عاشقانه و ربوبی، به‌جهت رشد و بلوغ بخش انسانی‌مان تبدیل شود.

دسته پنجم:
کارگاه‌های توحیدی

این مجموعه کارگاه‌ها، در حقیقت مجموعه کارگاه‌های «هستی شناسی» اند.
آنجا که با واقعیت تمام اشیاء در عالم و باطن بسیاری از رموز خلقت آشنا می‌شویم و از دیدگاه‌ها و انتخاب‌های کودکانه رها می‌گردیم.

دسته ششم :
کارگاه‌های تمدن‌سازی

در این مجموعه‌ کارگاه‌ها، به انسان‌شناسی به عنوان مبنا و محور اصلی تمدن نوین اسلامی پرداخته شده است.
تمدن الهی تمدنی است که بر پایه هدف خداوند از خلقت که «بلوغ انسانی بشر و رسیدن او به مقام خلیفه‌اللهی است» پایه‌گذاری شده است

این بخش از وب سایت جامع منتظر اختصاصا دارد به جشنواره انسان تمام و استدیو هنری انسان تمام این استدیو تلااش دارد از تمام مفاهیم انسانی که در طی این سالها توسط استاد محمد شجاعی تولید شده است، خروجی های مختلفی را با انواع فرم های هنری و متناسب با سن و سلیقه مخاطبهای گوناگون تولید نماید.استدیوهای گرافیک، فن بیان، موسیقی، موشن، انیمیشن، داستان، رمان، شعر وترانه، طراحی بازی و …. از بخشهای فعال این استدیو می باشند. استدیو انسان تمام هر ساله به منظور کشف استعدادهای خلاق و جوان با محوریت مفاهیم انسانی، در رشته های مختلف جشنواره هنری برگزار میکند.

انتشارات محیی، انتشارات تخصصی آثار استاد محمد شجاعی و تمام کتب و آثاری است که از مفاهیم تدریس شده توسط ایشان به مرحله تولید رسیده است.

شما تمام آثار مکتوب مجموعه منتظر را میتوانید از این وب سایت تهیه نمایید.

نشر محیی در ابتدای دهه هفتاد خورشیدی با انتشار آثار استاد محمد شجاعی کار خود را آغاز نمود؛ این انتشارات هم‌اکنون آثار برگزیده‌ای را در موضوعات متفاوت و مخاطبین گوناگون با رویکرد مسئله مهدویت منتشر می‌کند.