www.montazer.ir
امروز: دوشنبه 20 آذر 1396 | ساعت : 05:59:44 | نسخه آزمایشی
شناسه خبر: 839
19 آبان 1393

مسائل دوران عقد « ویژه برادران »

در امر مقدس ازدواج، بيشتر از سن، رشد عقلاني مهم است، لذا براي دختر شرط كرده‌اند كه علاوه بر بلوغ جنسي، رشيد باشد و مسائل زندگي را بفهمد و مرد نيز همين‌طور رشيد باشد. دوران عقد، دوران محبت و عشق و صميميت است ولي بعد از عروسي به‌خاطر مشغله‌هاي زياد كاري كه صورت مي‌گيرد دختر و پسر كم‌تر به همديگر مي‌رسند.

 

عنوان محصول:  مسائل دوران عقد (برادران)

قالب: صوتی(mp3)

  قیمت: 50000 ریال   

تعداد لوح فشرده: 2 سی دی

تعداد جلسات: 12جلسه

 

"عقد كه در اسلام وارد شده به معنی گره بوده و از عقده می‌آید و به این معناست كه زن و شوهر باهم گره می‌خورند و به همین علت اگر بخواهند جدا شوند، برای هر یك تبعات زیادی دارد".
معمولاً شناخت زوجین از یکدیگر در دوران عقد، در دو بـُعد انجام می گیرد: بعد عینی و بعد ذهنی؛ مطالعه عینی نظیر طبقه اجتماعی، تحصیلات، سن، مسائل اقتصادی و نظایر آن در دوره بررسی های اولیه انجام گرفته و تکمیل آن مشکلی در بر ندارد. هدف اصلی معاشرت در دوره ی عقد ، شناخت ابعاد اخلاقی و روانی است که ضمن معاشرت توسط طرفین از جهات مختلف ارزیابی گردد.

ازدواج سودای عمر است و اقدامی است سرنوشت ساز. نمی توان با فلسفه " هرچه پیش آید خوش آید"، عمر را باخت. تمام مراحلی که برای ازدواج تعیین شده باید با کمال دقت طی شود. مرحله بررسی و شناخت، برای انتخاب از اهمیت خاصی برخوردار است. در این مرحله باید از روش های مستقیم و غیرمستقیم استفاده شود و زمان کافی برای آشنایی با دوستان و آشنایان دو طرف و تماس های مستقیم با فرد مورد نظر در اختیار باشد. باید زمینه های اجتماعی، سطح تحصیلات، مسائل اقتصادی، سن، شغل، عوامل جسمانی و از همه مهمتر عوامل اخلاقی، روانی و فرهنگی در دو خانواده از دوستان و اقوام و بستگان دختر و پسر بررسی شود، و در صورت هماهنگی، مراحل بعدی ازدواج یعنی عقد و عروسی انجام گیرد. انتخاب از راه دور، یا انتخاب شتابزده، سرنوشت زندگی را به دست شانس و اقبال می سپارد و احتمال یک ازدواج موفق را کاهش می دهد. 

بنا بر حساسیت و اهمیت این دوران، اساتید و متخصصان مختلفی به ارائه نظریات و  تجربیات خود پرداخته اند.

سی دی "مسائل دوران عقد برادران" حاصل تجربه سالها مشاوره ازدواج و خانواده "استاد محمد شجاعی" است که در آن به همراه اساتیدی چون دکتر روان پارسا و دکتر احمدی (کارشناسان متخصص) به مسائل مطرح (ویژه برادران) این دوران مهم زندگی، اشاره شده است.

از منظر این اساتید « انسان، برای هدف ویژه‌ای خلق شده و آن، رسیدن به كمالات فوق حیوانی است. پس تمام كارها و فعالیت‌های او نیز باید در جهت همین هدف والا و ارزشمند باشد. هدف از ازدواج نیز، رسیدن به یك زندگی انسانی و شكوفایی استعدادهای ویژه انسان است. درواقع انسان به واسطه ازدواج یك ارتقاء و تعالی از سطح زندگی حیوانی به انسانی پیدا می‌كند.سهل‌انگاری و ساده‌انگاری در مورد انتخاب همسر، عدم توجه به ملاك‌ها و معیارهای معقول و مشروع باعث می‌شود كه افراد هم به خود و هم به كسی كه به‌عنوان همسر انتخاب می‌كنند، ظلم و خیانت كنند. نداشتن ملاك صحیح و آگاهی‌های لازم در امر انتخاب همسر، می‌تواند مفاسد بسیاری را به دنبال داشته و حتی انسان را نسبت به ازدواج و جنس مخالف بدبین كند.

در امر مقدس ازدواج، بیشتر از سن، رشد عقلانی مهم است، لذا برای دختر شرط كرده‌اند كه علاوه بر بلوغ جنسی، رشید باشد و مسائل زندگی را بفهمد و مرد نیز همین‌طور رشید باشد. دوران عقد، دوران محبت و عشق و صمیمیت است ولی بعد از عروسی به‌خاطر مشغله‌های زیاد كاری كه صورت می‌گیرد دختر و پسر كم‌تر به همدیگر می‌رسند.در این دوران باید بین پسر و دختر ملاقات‌هایی صورت گیرد و فرصت صحبت و خلوت كردن، شركت در مهمانی فامیل‌ها و ارزیابی فامیل هر دو طرف خیلی مهم است و... .»

برخی از مهمترین عناوین مطرح شده در این لوح فشرده ( مسائل دوران عقد برادران) به قرار زیر است:

  • مبنا در یك انتخاب خوب این است كه از كمالات انسانی شروع شده و به كمالات گیاهی ختم شود.
  • تحرك و نشاط در زندگی باید در سه جهت تقسیم شود: 1 ـ تأمین نیازهای مادی؛ 2 ـ تأمین نیازهای عاطفی و اخلاقی؛ 3 ـ تأمین نیازهای معنوی
  • آثار و فواید ازدواج
  • آثار و آفات دوران عقد
  • دروغ گفتن و گفتن همة راست‌ها درست نمی‌باشد.
  • مهریه پشتوانه صفا و مهر و محبت و مودت در بین مرد و زن است.
  • بیماریهای عفونی و ژنتیکی ازدواج
  • عروسی و شب زفاف
  • و....

علاقه مندان به تهیه این لوح فشرده می توانند آن را از فروشگاه اصلی مؤسسه، محل برگزاری جلسات، نمایشگاه های عرضه محصولات فرهنگی مؤسسه و سفارش پستی و نیز شهر کتاب آنلاین http://shahreketabonline.com تهیه نمایند.

( این سی دی به همراه سی دی میثاق مقدس برادران- میثاق مقدس خواهران- تربیت فرزند -  مسائل دوران عقد خواهران  و همسران جوان  در یک DVD ارائه شده است. )