www.montazer.ir
امروز: چهارشنبه 1 شهريور 1396 | ساعت : 12:39:52 | نسخه آزمایشی
شناسه خبر: 4700
19 بهمن 1394

کفارات گناه

کفارات يا خاصّند و يا عام. كفارات خاص آن دسته از كفارات اند كه خداوند نوع و ميزان آنها را مشخص نموده است؛ مانند كفاره روزه، قسم دروغ و ... . كفارات عام نيز هر عمل خيري است كه سبب از بين رفتن آثار سوء گناه مي شود.

عنوان محصول: کفارات گناه

قالب: صوتی(mp3) 

قیمت: 25000ریال      

تعداد لوح فشرده: 1 سی دی 

تعداد جلسات: 11 جلسه       

 

كفاره از ماده كفر، از نظر لغت به معناي پوشاندن است. از اين لحاظ كه به وسيله عمل خيري آثار و نتايج عمل زشتي پوشانده مي شود به آن عمل كفاره مي گويند. به عبارت ديگر انجام عمل خوب بعد از ارتكاب يك عمل زشت باعث مي شود تا حدودي زشتي عمل انسان جبران گردد. انسان گناهكار با انجام عمل گناه خشم الهي را بر مي انگيزد و منفور درگاه حق مي گردد. لذا اين حالت بايستي جبران گردد، در غير اين صورت كسي كه منفور هميشگي درگاه حق باشد، مطمئناَ در هلاكت ابدي خواهد بود. كفاره در حقيقت انجام اعمالي است كه جنس اين اعمال خشنودي خدا را به دنبال خواهد داشت و سرپوشي بر كارهاي بد و زشت ما مي باشد.

کفارات يا خاصّند و يا عام. كفارات خاص آن دسته از كفارات اند كه خداوند نوع و ميزان آنها را مشخص نموده است؛ مانند كفاره روزه، قسم دروغ و ... . كفارات عام نيز هر عمل خيري است كه سبب از بين رفتن آثار سوء گناه مي شود. در قرآن و روايات راه‏ها و مصاديق فراوانى ذكرشده كه موجب از بين رفتن گناه و آثار و عوارض آن، بلكه تبديل سيئات به حسنات مي شود. از مجموع آن‏ها به دست مى آيد كه ايمان و عمل صالح و توبه و ترك گناهان كبيره، مطمئن‏ ترين راه از بين بردن گناهان گذشته و جلب محبّت الهى است.

مباحث مطرح شده در سی دی " سحرو جادو از نگاه قرآن" از سلسله گفتارهای "استاد محمد شجاعی" به معرفی عوامل محوکننده آثار گناه می‌پردازد. شناخت این عوامل برای تأمین حیات روحی و معنوی ما بسیار ضروریست. انسان بدون استفاده ازکفارات گناه، ازآرامش و سعادت، سلامت در دنیا و آخرت محروم خواهد شد.

از منظر استاد محمد شجاعی« از جمله چیزهایی که در روایات برای پوشاندن گناهان ذکر شده، عقوبتها و بلا و مصائبی است که انسان در دنیا دچارش می شود، که البته این عقوبتها چیزهایی است که انسان انتخابشان نمی کند و معمولاً نقشی در آن ندارد. سختیهایی است که از جهات مختلف به سراغ انسان می آید؛ هر چند که خداوند تبارک و تعالی به فضل و کرم خودش آن دسته از خطاهایی را هم که خود انسان برای خودش درست می کند و به عبارتی بلاهای خود ساخته است را نیز کفاره انسان قرار میدهد. احزان و غصه­ها اساساً از دیگر عواملی است که گناهان انسان را پاک میکند و انسان را سبک میکند و این هم از الطاف دیگر خداوند است که چه ما بخواهیم و چه نخواهیم، یک سیستم تصفیه کننده گناه در ما قرار داده است.

همچنین هر کار خوب و قشنگی که یک نفر انجام می دهد،  باعث پاکی او از گناهان می شود؛ به عبارتی هر کار مثبت و زیبایی که یک نفر انجام می دهد؛ موجب تولید زیبایی و قشنگی، تولید نیکی و حسنات می شود.

سجده طولانی نیز در آب شدن گناهان فوق­العاده مهم هست. پیامبر اکرم(ص) در این رابطه می فرمایند: " پشتهای خودتان را که از گناه انباشته شده بوسیله کثرت سجده و طول سجده سبک بکنید" و... .»

برخی از مهمترین عناوین مطرح شده در این لوح فشرده (کفارات گناه) به قرار زیر است:

*   اقرار به گناهان

*   عواقب سرزنش گناهکار

*   فراموشی خود حقیقی، فراموشی خداوند

*   فردوس، عالیترین درجه بهشت

*   خطا ها و بلاها، کفاره گناهان

*   غم مومن و کفاره گناهان

*   شیعه و اصل اصالت تخصص

*   ارزش انسان

*   انسان و ارتباط با معصوم

*   رابطه دنیا و آخرت

*   و....

علاقه مندان به تهیه این لوح فشرده می توانند آن را از فروشگاه اصلی مؤسسه، محل برگزاری جلسات، نمایشگاه های عرضه محصولات فرهنگی مؤسسه و سفارش پستی و نیز شهر کتاب آنلاین http://shahreketabonline.com تهیه نمایند.( این محصول به صورت سی دی تصویری نیز ارائه شده است)

حقایق (کاربر مهمان)

با سلام . امروز سخنرانی هایی درباره ی امام زمان دانلود کردم هنوز گوش نکردم . آیا آن سخنرانی ها رایگان هست، گوش کنم . ولی اگر راضی نیستید پاک کنم . و در ضمن عضو کانال تلگرامی هستم که سخنرانی های شما رو از داخلش گوش میکنم . آیا راضی به این کار هستید ؟

سردبیر سایت

باسلام به شما کاربر گرامی فایل های صوتی که از سایت یا تلگرام ما برمی دارید اشکالی ندارد اما اگر سایت های دیگری استفاده می کنید اشکالی شرعی دارند.