www.montazer.ir
امروز: دوشنبه 30 مرداد 1396 | ساعت : 08:56:05 | نسخه آزمایشی
شناسه خبر: 2176
18 اسفند 1393

مسائل دوران عقد خواهران

دوره عقد پل و حد فاصل دوران مجردی و دوران زندگی مشترک است، لذا بسیار مهم و ارزشی است. نکته مهم و اساسی این است که در این دوران دختر و پسر می توانند به شناخت بیشتری از یکدیگر دست یابند و به شناخت قبلی خود «که پیش از این دوران، در مرحله انتخاب به دست آورده اند»،

 

عنوان محصول:مسائل دوران عقد خواهران

قالب: صوتی(mp3)

قیمت: 25000ریال

تعداد لوح فشرده: 1  سی دی

تعداد جلسات: 8 جلسه          

 

"هدف از ازدواج، شكوفايي استعدادهاي انساني و ارتقاء و تعالي از سطح زندگي حيواني به سطح زندگي انساني است."

دوره عقد پل و حد فاصل دوران مجردی و دوران زندگی مشترک است، لذا بسیار مهم و ارزشی است. نکته مهم و اساسی این است که در این دوران دختر و پسر می توانند به شناخت بیشتری از یکدیگر دست یابند و به شناخت قبلی خود «که پیش از این دوران، در مرحله انتخاب به دست آورده اند»، عمق بیشتری ببخشند تا خود را برای تفاهم و سازگاری و بالندگی مطلوب در زندگی مشترک آینده آماده سازند. این دوران فرصت مناسبی برای برنامه ریزی زوج های جوان برای استقلال و شکوفایی زندگی مشترک است؛ همچنین شور و نشاط و امید نسبت به زندگی آینده که با سخنان پرامید و رفتار متین و مطمئن از جانب دختر و پسر میسّر می گردد.  اگر این دوران با هوشیاری و خردمندی سپری شود، تبدیل به شیرین ترین و به یادماندنی ترین دوران زندگی زوج های جوان می شود.

بنا بر حساسیت و اهمیت این دوران، اساتید و متخصصان مختلفی به ارائه نظریات و  تجربیات خود پرداخته اند.

سی دی "مسائل دوران عقد خواهران" حاصل تجربه بیش از 20 سال مشاوره ازدواج و خانواده "استاد محمد شجاعی" است که به همراه اساتیدی چون  خانم بهداد و خانم یزدی (کارشناسان متخصص) به بیان مسائل مطرح (ویژه خواهران)  در این دوران مهم زندگی پرداخته است.

از منظر این اساتید حوزه و دانشگاه« هدف از ازدواج، شكوفايي استعدادهاي انساني و ارتقاء و تعالي از سطح زندگي حيواني به سطح زندگي انساني است. از آنجا كه هدف خاصي براي خلقتمان در نظر گرفته شده است، در اين مسير، قبول ازدواج، قبول يك ميدان بسيار وسيع از ارتباطات و تأثير و تأثرها و شكل دهي‌ها  و شكل پذيري‌ها و اعمال مختلفه است؛ از این رو ازدواج نقش تعيين كننده‌اي در شكل‌گيري انسان دارد. فوائد ازدواج به‌طور كلي به دو دسته فردي و اجتماعي و هر كدام از اين‌ها به فوائد مادي و معنوي تقسيم مي‌شوند. اولين فايده ازدواج كسب سكون و آرامش براي انسان است. در دوران عقد دختر و پسر باید عواطف و احساسات یکدیگر را در نظر بگیرند و برای آن ارزش قابل توجهی قائل باشند.

از دیگر اثرات فردي معنوي ازدواج، سازندگي روحي، خودسازي و غلبه بر خودخواهي‌هاست. ازدواج در طرفين، روحية گذشت و تعاون و فداكاري و مسئوليت‌پذيري را ايجاد مي‌كند و ايجاد چنين روحيه‌اي مي‌تواند خودبه‌خود تا حدود زيادي در انسان روح جمعي را ايجاد كند و از فردگرايي و شخص‌گرايي و منيت او را خارج كرده، من را تبديل به ما كند. يعني شخص به‌ واسطه پيدايش همان روحيه، كمتر خودش را در نظر مي‌گيرد و اين همان غلبه بر خودخواهي‌ها و پاك كردن نفس است.به عبارتی می توان گفت ازدواج زمان روبه‌روشدن با مخالفت‌هاست و... .»

 

برخی از مهمترین عناوین مطرح شده در این لوح فشرده (مسائل دوران عقد خواهران) به قرار زیر است:

  •  هدف ازدواج
  • فوائد فردی و اجتماعی ازدواج
  • ازدواج و کسب آرامش
  • ازدواج و غلبه بر خود خواهی ها
  • کارکردهای ازدواج
  • مسائل دوران عقد
  • معایب طولانی شدن فاصله عقد تا عروسی
  • مسائل جهیزیه و عروسی
  • بهداشت روانی در دوران نامزدی و بعد از آن
  • مسائل بهداشتی و شب زفاف

علاقه مندان به تهیه این لوح فشرده می توانند آن را از فروشگاه اصلی مؤسسه، محل برگزاری جلسات، نمایشگاه های عرضه محصولات فرهنگی مؤسسه و سفارش پستی و نیز شهر کتاب آنلاین http://shahreketabonline.com تهیه نمایند. این سی دی به همراه سی دی میثاق مقدس برادران- میثاق مقدس خواهران- مسائل دوران عقد برادران و همسران جوان  در یک DVD ارائه شده است. )