www.montazer.ir
امروز: شنبه 29 تير 1398 | ساعت : 07:24:15 | نسخه آزمایشی
شناسه خبر: 5722
12 آبان 1397
13 آبان نماد مبارزه با استکبار جهانی است

استاد محمد شجاعی

13 آبان نماد مبارزه با استکبار جهانی است

شيعه ی واقعی كسی است كه در نامه ی اعمالش مبارزه با استكبار وجود داشته باشد. شیعه واقعی کسی است که در هر واقعه ای مثل عاشورا و سایر ایام الله، از جمله روز 13 آبان اگر می توانست، حضور می یافت.

از قرن­ ها پیش، از سیاست های قطعی، اصلی و اساسی دشمنان اسلام این بوده که بتوانند جامعه ها و کشورهای مختلف جهان را تضعیف کنند و اعضای آن را به جان هم بیاندازند و به خصوص، بین مسلمان ­ها تفرقه ایجاد کنند. اگر سیاست ­های استکباری  استعمارگران و استثمارگران را مطالعه کنید، می­ بینید به شکل های مختلف در کشورها وارد می شوند و جوامع مردم آن ها را تجزیه و متلاشی می کنند.  آنها اقوام مختلف و منسجم و کشورهای اسلامی را طوری تجزیه کرده اند تا دائماً به جان هم بیفتند و با یکدیگر اختلاف داشته باشند. در داخل یک کشور، جنگ های مختلف مذهبی راه انداختند و امروز شاهدیم که  شیعیان با اهل سنت، خود اهل سنت با همدیگر اختلافات زیادی دارند.

این در حالی است که قرآن فرمود: شما از نظر اجتماعی-سیاسی دشمن مشترک دارید. توجه کنید که جبهه ما در مقابل جبهه استکبار، یک جبهه مشترک است. پس جبهه­ مان را محکم نگه داریم و از دعوا و اختلاف دوری کنیم و با یکدیگر متحد باشیم.

باید بدانیم که مهمترین مبارزه در عصر حاضر با استکبار جهانی چیست؟ مهمترین مبارزه باید برای برطرف شدن موانع ظهور باشد؛ نه صِرف مبارزه. عده ای ادعای مبارزه با آمریكا و استكبار را دارند، اما از نگاه عدالت اجتماعی این فایده ای ندارد. اگر می خواهید با آمریكا و با حزب شیطان مبارزه كنید باید حتما از جایگاه حزب الله نگاه كنید. پس باید در حزب خدا عضو باشید و از این دریچه، مبارزه با شیطان و استکبار داشته باشید. خیلی از افراد «مرگ بر آمریكا» می­ گویند، با آمریكا هم مبارزه می كنند، اما عضو حزب الله نیستند. «جان گرگان و سگان از هم جداست؛ متحد جان های مردان خداست» .

بنابراین، هر كسی با آمریكا جنگید، حتما دوست ما نیست. ما اگر می خواهیم بجنگیم، باید انگیزه مان درست باشد.

عزادار حقیقی از نگاه یك فطرت گرا، روح جهاد و مبارزه را دارد. او كینه ی شخصی با كسی ندارد، حرص و غضب شخصی ندارد. بلكه صرفا برای انجام وظیفه الهی با دشمن می جنگد. لذا قیامش لله است.

 

فیلم

نظری داده نشده

Top
برای عضویت در خبرنامه پست الکترونیکی خود را وارد کنید

خبرنامه سایت منتظران منجی

Stay informed on our latest news!

اشتراک در خبرنامه سایت منتظران منجی feed