www.montazer.ir
امروز: پنجشنبه 30 خرداد 1398 | ساعت : 11:46:09 | نسخه آزمایشی
شناسه خبر: 5052
5 خرداد 1395
 گزارش احیا نیمه شعبان سال 95

گزارش احیا نیمه شعبان سال 95

مهمترین نیاز جامعه شیعی و جامعه جهانی وجود مقدس امام عصر (علیه السلام) است و تلاش برای ظهور حضرت، ملاک انسانیت و انقلابی بودن افراد است.

مراسم شب نیمه شعبان حدود ساعت 11:30دقیقه شنبه شب با خواندن آیاتی چند از کلام الله مجید با قرائت قاری نوجوان خوش لحن که مقدمه ای برای آغاز احیا نیمه شعبان بوده و با مدیحه سرایی شاعر گرانقدر حاضر و مناجات آقای اسکندری در وصف امام زمان (علیه السلام)، فضای معنوی به مراسم بخشیدند.

در ادامه جناب استاد محمد شجاعی، کارشناس حوزه و دانشگاه، سخنان خود را با اهمیت شب نیمه شعبان و ضرورت دعا برای ظهور با شعار (استغفار، اضطرار و دعا) شروع کردند.

استاد شجاعی پیرامون دعای مضطرانه همراه با دعای دسته جمعی صحبت کردند و همچنین از نقش دعا در شب نیمه شعبان که کمتر از شب‌های قدر نیست و اینکه معرفت و شناخت در مورد خواسته خود پیدا کنیم و بدانیم بزرگترین مصیبت زندگی ما و جامعه جهانی چیست که با دانستن و رفع آن مشکل می توان به حالت اضطرار خواهیم رسید، سخن گفتند.

همچنین استاد در تمجید مقام انتظار و راه رسیدن به آن و قرار گرفتن در چادر حضرت سخنرانی خود را ادامه دادند.

  در آخر استاد به موانع رسیدن به چادر امام عصر و راه رسیدن به آن اشاره و بیان کردند که آرزوها و شهوت های دنیایی مانع از رسیدن به چادر حضرت می شود و این همدلی است که همه باید دست به دست هم دهیم برای برطرف کردن موانع ظهور امام زمان (علیه السلام)  یعنی پدر آسمانی مان.

اما نقطه اوج سخنرانی ایشان؛ کسی که به فکر ظهور نیست؛ ظلم به خویش و همه شیعیان جهان کرده است. مهمترین نیاز جامعه شیعی و جامعه جهانی وجود مقدس امام عصر (علیه السلام) است و تلاش برای ظهور حضرت، ملاک انسانیت و انقلابی بودن افراد است. کسی که در زندگی تلاشی برای امام زمان (علیه السلام) ندارد وفادار و منتظر نیست و این بدترین نوع زندگی است که باید به خدا پناه برد.  

در شب نیمه شعبان، مصلی تهران شاهد مردمی بود که با همه کم و کاستی هاشان، از دنیای بدون امام شان، خسته و دردمندانه فریاد می‌کشیدند. در فضایی معنوی، با زمزمه فرازهایی از دعای پرفیض کمیل با صدای جناب آقای مهدوی نژاد با نوای گرم شان هوای خوبی برای مراسم رقم زدند.

در پایان مراسم، با سخنرانی آیت الله صدیقی با دلشکستگی و امیدواری به محضر مقدس امام زمان (علیه السلام) و تبریک مولود شب نیمه شعبان سخنرانی خود را آغاز نمودند.

ایشان در ادامه به فضیلت اعمال نیمه شعبان پرداخته و احادیثی را به عنوان نمونه برتری شب نیمه شعبان ایراد کردند.

ایشان ادامه دادند که توبه جوان زودتر از بقیه پذیرفته می شود و حتی امام زمان (علیه السلام) هم از او زودتر قبول می‌ کند.

امام زمان (علیه السلام) سفره کرم خداست و آمده است که دست ما را بگیرد. پس روزی حلال را بخواهیم و درخواست کنیم که آبروی ما را حفظ کند و پیش دشمنان مان سرشکسته نکند.

در آخر برپائی نماز استغاثه به امامت ایشان و استغاثه به درگاه الهی برای ظهور آن حضرت به پایان رفت.

 ساعت 3:30 دقیقه بامداد مراسم به پایان رسید و مردم با دلی پرشکسته و منتظر مکان مصلی را ترک نمودند.

 

 

 

نظری داده نشده

Top
برای عضویت در خبرنامه پست الکترونیکی خود را وارد کنید

خبرنامه سایت منتظران منجی

Stay informed on our latest news!

اشتراک در خبرنامه سایت منتظران منجی feed