www.montazer.ir
امروز: دوشنبه 2 ارديبهشت 1398 | ساعت : 15:26:49 | نسخه آزمایشی
شناسه خبر: 5648
22 شهريور 1397
همه انسان ها در همه مذاهب، عزادار سیدالشهدا هستند

استاد محمد شجاعی

همه انسان ها در همه مذاهب، عزادار سیدالشهدا هستند

ما باید به همه انسانها عشق بورزیم، نه فقط شیعیان و مسلمان ها، بلکه همه 7 میلیارد جمعیت کره زمین، فرزندان اهل بیت(علیهم السلام) هستند؛ همه آنها سرگردانند؛ همه آنها دانسته یا ندانسته، منتظر امام حسین(علیه السلام) و امام زمان(علیه السلام) هستند.

 

مثلاً در همین شهر تهران مسیحیان می آمدند در هیئت های ما عزاداری می کردند به خاطر عشقی که به ائمه داشتند. از یک نفر شروع شد تا کم ‌کم زیاد شدند و حالا آنها خودشان هیاتی دارند به نام هیات ثارالله که همه مسیحی هستند. عزاداری می کنند؛ سخنرانی دارند؛ سخنرانشان هم از علمای شیعه است. آنقدر عاشق امام حسین(علیه السلام) هستند که خود کلیسا به این نتیجه رسیده که باید برای امام حسین(علیه السلام)  هیات برقرار کند. چون 10 ­نفر و 100 نفر نیستند، بلکه تعداد زیادی جوانان و مردم مسیحی که عاشق امام حسین(علیه السلام)  هستند، می خواهند عزاداری کنند. پس آنها همه فرزندان امام حسین(علیه السلام)  هستند.

یهودی ها و کلیمی ها هم همینطور عزاداری دارند؛ اهل سنت عزاداری دارند، مقتل­خوانی دارند. گزارش هایی که از کشور هند داریم نشان می دهد که میلیونها هندو در ماه محرم به عزاداری می پردازند. همه فرزندان امام حسین(علیه السلام) و فاطمه زهرا(سلام الله علیه) هستند. امام حسین(علیه السلام) فقط مال شیعیان نیست، امام حسین(علیه السلام)  مال همه انسان هاست، امام انسان هاست، متخصص معصوم است. آیا یک پزشک می تواند بگوید، تخصص من فقط مال شیعیان است؟ یعنی اگر یک سنی یا یک مسیحی برای درمان نزدش بروند، او را درمان نمی کند؟

امام، امام همه انسان هاست، همه بشر فرزندان امام زمان هستند، ولی امروز همه محروم و یتیمند و از پدر آسمانی­شان دور افتاده اند. این وظیفه ماست که به این مطلب آگاهی داریم، باید تلاش کنیم برای اینکه بقیه ایتام آل محمد(صل الله علیه و آله) با پدر آسمانی و خانواده اصلی­شان آشتی کنند و با ارزشهای آنها آشنا شوند.

 

 

برگرفته از مبحث محرم جلسه 2

میانگین (1 رای)

Top
برای عضویت در خبرنامه پست الکترونیکی خود را وارد کنید

خبرنامه سایت منتظران منجی

Stay informed on our latest news!

اشتراک در خبرنامه سایت منتظران منجی feed