www.montazer.ir
امروز: چهارشنبه 1 شهريور 1396 | ساعت : 12:51:36 | نسخه آزمایشی
شناسه خبر: 839
19 آبان 1393

مسائل دوران عقد « ویژه برادران »

در امر مقدس ازدواج، بيشتر از سن، رشد عقلاني مهم است، لذا براي دختر شرط كرده‌اند كه علاوه بر بلوغ جنسي، رشيد باشد و مسائل زندگي را بفهمد و مرد نيز همين‌طور رشيد باشد. دوران عقد، دوران محبت و عشق و صميميت است ولي بعد از عروسي به‌خاطر مشغله‌هاي زياد كاري كه صورت مي‌گيرد دختر و پسر كم‌تر به همديگر مي‌رسند.

 

عنوان محصول:  مسائل دوران عقد (برادران)

قالب: صوتی(mp3)

  قیمت: 50000 ریال   

تعداد لوح فشرده: 2 سی دی

تعداد جلسات: 12جلسه

 

"عقد كه در اسلام وارد شده به معني گره بوده و از عقده مي‌آيد و به اين معناست كه زن و شوهر باهم گره مي‌خورند و به همين علت اگر بخواهند جدا شوند، براي هر يك تبعات زيادي دارد".
معمولاً شناخت زوجین از یکدیگر در دوران عقد، در دو بـُعد انجام می گیرد: بعد عینی و بعد ذهنی؛ مطالعه عینی نظیر طبقه اجتماعی، تحصیلات، سن، مسائل اقتصادی و نظایر آن در دوره بررسی های اولیه انجام گرفته و تکمیل آن مشکلی در بر ندارد. هدف اصلی معاشرت در دوره ی عقد ، شناخت ابعاد اخلاقی و روانی است که ضمن معاشرت توسط طرفین از جهات مختلف ارزیابی گردد.

ازدواج سودای عمر است و اقدامی است سرنوشت ساز. نمی توان با فلسفه " هرچه پیش آید خوش آید"، عمر را باخت. تمام مراحلی که برای ازدواج تعیین شده باید با کمال دقت طی شود. مرحله بررسی و شناخت، برای انتخاب از اهمیت خاصی برخوردار است. در این مرحله باید از روش های مستقیم و غیرمستقیم استفاده شود و زمان کافی برای آشنایی با دوستان و آشنایان دو طرف و تماس های مستقیم با فرد مورد نظر در اختیار باشد. باید زمینه های اجتماعی، سطح تحصیلات، مسائل اقتصادی، سن، شغل، عوامل جسمانی و از همه مهمتر عوامل اخلاقی، روانی و فرهنگی در دو خانواده از دوستان و اقوام و بستگان دختر و پسر بررسی شود، و در صورت هماهنگی، مراحل بعدی ازدواج یعنی عقد و عروسی انجام گیرد. انتخاب از راه دور، یا انتخاب شتابزده، سرنوشت زندگی را به دست شانس و اقبال می سپارد و احتمال یک ازدواج موفق را کاهش می دهد. 

بنا بر حساسیت و اهمیت این دوران، اساتید و متخصصان مختلفی به ارائه نظریات و  تجربیات خود پرداخته اند.

سی دی "مسائل دوران عقد برادران" حاصل تجربه سالها مشاوره ازدواج و خانواده "استاد محمد شجاعی" است که در آن به همراه اساتیدی چون دکتر روان پارسا و دکتر احمدی (کارشناسان متخصص) به مسائل مطرح (ویژه برادران) این دوران مهم زندگی، اشاره شده است.

از منظر این اساتید « انسان، براي هدف ويژه‌اي خلق شده و آن، رسيدن به كمالات فوق حيواني است. پس تمام كارها و فعاليت‌هاي او نيز بايد در جهت همين هدف والا و ارزشمند باشد. هدف از ازدواج نیز، رسيدن به يك زندگي انساني و شكوفايي استعدادهاي ويژه انسان است. درواقع انسان به واسطه ازدواج يك ارتقاء و تعالي از سطح زندگي حيواني به انساني پيدا مي‌كند.سهل‌انگاري و ساده‌انگاري در مورد انتخاب همسر، عدم توجه به ملاك‌ها و معيارهاي معقول و مشروع باعث مي‌شود كه افراد هم به خود و هم به كسي كه به‌عنوان همسر انتخاب مي‌كنند، ظلم و خيانت كنند. نداشتن ملاك صحيح و آگاهي‌هاي لازم در امر انتخاب همسر، مي‌تواند مفاسد بسياري را به دنبال داشته و حتي انسان را نسبت به ازدواج و جنس مخالف بدبين كند.

در امر مقدس ازدواج، بيشتر از سن، رشد عقلاني مهم است، لذا براي دختر شرط كرده‌اند كه علاوه بر بلوغ جنسي، رشيد باشد و مسائل زندگي را بفهمد و مرد نيز همين‌طور رشيد باشد. دوران عقد، دوران محبت و عشق و صميميت است ولي بعد از عروسي به‌خاطر مشغله‌هاي زياد كاري كه صورت مي‌گيرد دختر و پسر كم‌تر به همديگر مي‌رسند.در این دوران بايد بين پسر و دختر ملاقات‌هايي صورت گيرد و فرصت صحبت و خلوت كردن، شركت در مهماني فاميل‌ها و ارزيابي فاميل هر دو طرف خيلي مهم است و... .»

برخی از مهمترین عناوین مطرح شده در این لوح فشرده ( مسائل دوران عقد برادران) به قرار زیر است:

  • مبنا در يك انتخاب خوب اين است كه از كمالات انساني شروع شده و به كمالات گياهي ختم شود.
  • تحرك و نشاط در زندگي بايد در سه جهت تقسيم شود: 1 ـ تأمين نيازهاي مادي؛ 2 ـ تأمين نيازهاي عاطفي و اخلاقي؛ 3 ـ تأمين نيازهاي معنوي
  • آثار و فواید ازدواج
  • آثار و آفات دوران عقد
  • دروغ گفتن و گفتن همة راست‌ها درست نمي‌باشد.
  • مهريه پشتوانه صفا و مهر و محبت و مودت در بين مرد و زن است.
  • بیماریهای عفونی و ژنتیکی ازدواج
  • عروسی و شب زفاف
  • و....

علاقه مندان به تهیه این لوح فشرده می توانند آن را از فروشگاه اصلی مؤسسه، محل برگزاری جلسات، نمایشگاه های عرضه محصولات فرهنگی مؤسسه و سفارش پستی و نیز شهر کتاب آنلاین http://shahreketabonline.com تهیه نمایند.

( این سی دی به همراه سی دی میثاق مقدس برادران- میثاق مقدس خواهران- تربیت فرزند -  مسائل دوران عقد خواهران  و همسران جوان  در یک DVD ارائه شده است. )