www.montazer.ir
امروز: پنجشنبه 3 خرداد 1397 | ساعت : 01:24:43 | نسخه آزمایشی
شناسه خبر: 7075
25 خرداد 1396

استاد محمد شجاعی

تقدیرات شب قدرمان را با متخصصان دینی هماهنگ کنیم

گاهی تقدیرات مثبتی را از نظر صورت و مذهب، برای شب قدرمان انتخاب می‌کنیم. ولی چون بلد نیستیم از آن‌ها استفاده کنیم، شیطان به آن تقدیرات آفت می‌زند و خرابش می‌کند. گاهی ما تقدیرات منفی را با سبک زندگی‌مان برای امام زمان (علیه السلام) می‌بریم و می‌گوییم امضاء کند، اما نمی‌دانیم که آنها به ضررمان است. چون خودمان آن مهندسی را بلد نیستیم.

بنابراین لازم است که در این شب‌ها به جای این که عبادت بیشتری کنیم، باید فکر بیشتری کنیم و اندازه ­ها را در بیاوریم که قرار است ما چه چیزی را به امام زمان تقدیم کنیم تا ایشان امضاء کند. مبادا خدای نکرده یک چیز بدی به دست حضرت برسانیم و ایشان با گریه و ناراحتی مجبور شوند امضاء کنند.

برای دستیابی به تقدیر خوب، به کسانی که با مهندسی دنیا و آخرت و با «خود حقیقی ما» آشنایی دارند و ما را بهتر از خود ما می‌شناسند، یعنی خدا و امام زمان(علیهم السلام) نیاز داریم. ما در این شب احتیاج به برنامه داریم و برای فهمیدن آن، خداوند قرآن را نازل کرد که در آن «تبیان لکل شیء=بیان همه چیز» است. همه چیز در آن هست. همه اندازه ­ها، قدر و قیمت‌ها در آن هست و ما می‌توانیم از قیمت‌هایی که قرآن داده مثبت ها را برای خودمان استفاده کنیم.

آن قیمت‌هایی که شایسته ما نیست را انتخاب نکنیم، بلکه بهترین قدرها را از قرآن انتخاب و تقدیم وجود مقدس امام زمان (علیه السلام) کنیم و بگوییم که آقا اینها را شما برای ما امضاء کن. زیرا قرآن مردم را از تاریکی به نور هدایت می کند:«كِتابٌ أَنْزَلْناهُ إِلَیْكَ لِتُخْرِجَ النَّاسَ مِنَ الظُّلُماتِ إِلَى النُّورِ=کتابی را نازل کردیم بر توتا مردم را از تاریکی‌ها به نور هدایت کنی».(ابراهیم/1)

پس باید آن اندازه و ساختاری که برای خودتان است و آن را می پسندید و باورش دارید را انتخاب کنید و به امام زمان بدهید برای امضاء و بعد هم همان را مبنای سبک زندگی خودتان قرار دهید.

Top