www.montazer.ir
امروز: شنبه 4 خرداد 1398 | ساعت : 23:31:47 | نسخه آزمایشی
شناسه خبر: 9234
13 خرداد 1397
برای بهره مندی از قدرهای بهتر و بالاتر از اسم «الرحمان» استعانت بگیرید

استاد محمد شجاعی

برای بهره مندی از قدرهای بهتر و بالاتر از اسم «الرحمان» استعانت بگیرید

درک شب قدر یعنی هر چقدر شخص به اسم رحمان نزدیکتر می شود از قَدر بیشتری برخوردار است.

چه کسی بیشترین نصیب را در شب قدر دارد؟ آن کسی که در درون خودش و نسبت به خودش و نسبت به بیرون از خودش مهربانتر باشد و به رحمت نزدیکتر شود.

 اول ما اسم (هو) را داریم که مقام غیبی خداوند است بعد از آن مقام غیبی خداوند جلوه می کند با اسم الله جلوه می کند بعد از اسم الله مهمترین اسم رحمن است و این اسم حاکم بر همه اسماء است.
ما که در شب قدر جوش کبیر می خوانیم این هزار اسمی که می خوانیم اسم های انسان هستند. باید خیلی انسان در این اسم ها تفکر کند. همینطوری نخواند و رد شود. هر اسمی که می خواند دقت کند که این اسمی است که من می توانم مثل خداوند تبارک و تعالی این اسم را داشته باشم.
بنابراین آن اسمی که حاکم بر همه این اسماء هست با رحمت به دست می آید. اگر کسی بخواهد در میادین مختلف تمرینی در باشگاه های مختلف اسماء حضور پیدا کند و اسم بگیرد باید اول رحمان را دریافت کند. اگر کسی به میزان قدرت دریافت یک شخص در اسم رحمان توانایی برای شرکت در باشگاه های دیگر را دارد. در هر کدام از این اسماء چون وقتی که انسان وارد برزخ می شود به تعداد اسمهایی که از خدا دارد، مقام پیدا می کند. چون انسان مظهر آینه کامل خداوند هستند. مظهر تام اسماء الهی است. انسان می تواند همه اسم های خدا را دریافت کند و خودش جلوه بدهد و ظهور داشته باشد.

بنابراین میزان موفقیت و ثروت یک انسان در حیات دنیایی و آخرتی اش بسته به تعداد اسمی است که از خدا دریافت می کند. حالا برای اینکه انسان آماده شود که سایر اسم ها را سریع و خوب دریافت کند پیش زمینه دریافت هر اسمی رحمانیت است.

یعنی اگر رحمان نیستی بسیاری از اسماء و هیچ یک از اسماء را نمی توانی دریافت کنی. گاهی وقت ها انسان آدم مهربان و خوبی است اما مهربانی او به قدری نیست که بتواند بسیاری از اسماء را دریافت کند.
لذا اگر قرار باشد بسیاری از اسماء را دریافت کند مثلاً پنج تا ده تا اسم گرفته خیلی خوب است. حالا الان می خواهد پنج تا ده تا صد تا اسم دیگر بگیرد وقتی می خواهند بسنجند اسم را به او بدهند میگویند میزان رحمت تو کم است آن اسم ها به تو تعلق نمی گیرد.

فیلم

ناشناس (کاربر مهمان)

عالی بود.بسیار ممنون

نظری داده نشده

Top
برای عضویت در خبرنامه پست الکترونیکی خود را وارد کنید

خبرنامه سایت منتظران منجی

Stay informed on our latest news!

اشتراک در خبرنامه سایت منتظران منجی feed