www.montazer.ir
امروز: یک‌شنبه 26 می 2019 | ساعت : 17:50:58 | نسخه آزمایشی
شناسه خبر: 9197
7 ژوئن 2018
اگر در شب قدر تصمیم نگیری، چیزی از تقدیرات نیکو دریافت نمی کنی

استاد محمد شجاعی

اگر در شب قدر تصمیم نگیری، چیزی از تقدیرات نیکو دریافت نمی کنی

علت اینکه برخی نمی توانند از شب قدر برداشت خوبی بکنند، این است که چون یقین و باور و ایمانشان ضعیف است تصمیمی نمی گیرند؛ در نتیجه تقدیر نیکویی هم دریافت نمی کنند.

اگر کسی در شب قدر بخواهد سبک زندگیش را عوض کند و تقدیرات تازه بگیرد، باید باور داشته باشد که به این تقدیرات نیاز دارد تا بتواند تقدیراتش را عوض کند؛ و گرنه همین صرفاً شنیدن تقدیرات در شب قدر منجر به تصمیمی نمی شود. این یک باور و یقین می خواهد که انسان بتواند تصمیم بگیرد و تقدیرات جدید را دریافت کند. کسی که باور و یقین  ندارد، تغییر و تصمیمی هم دریافت نمی کند. من یک حرف غمناک بزنم برای شما: خیلی ها می آیند در این احیاها شرکت می کنند و هنوز تصمیم نگرفته اند که یک زندگی انسانی داشته باشند و تا آخر هم رد می شوند و می روند و باز به همان سبک زندگی قبلی ادامه می دهند.

تغییر اعتقادات به صحیح ترین وضعیت با تصمیم رخ می دهد
اگر کسی در اعتقاداتش به یقین نرسیده است و هنوز درباره برخی موضوعات شک و تردید دارد، باید در شب قدر تصمیم بگیرد که اعتقاداتش را اصلاح کند و در مسیر درست اسلامی به سرعت حرکت کند به سوی بهشت. خداوند می فرماید: «و سارعوا الی مغفرة الله و جنة = سرعت بگیرید به سوی مغرفت خدا و بهشت».

تردیدهایتان را از بین ببرید. شما ممکن است راجع به عقائد سؤال و شک داشته باشید؛ خدا برایتان جا نیفتاده باشد؛ معصومین جا نیفتاده باشند؛ آخرت جا نیفتاده باشد؛ پشت سرهم میایید و درجلسات شرکت میکنید و مطالبی را می شنوید؛ خیلی هم دوست دارید که حرکت کنید؛ اما باید بدانید که برای حرکت،  شما کفرآمیزترین سؤالهایتان را هم اشکال ندارد که پیش یک متخصص مطرح کنید و جواب آن را بیابید. آن وقت است که قدرت و نشاط پیدا می کنید و بال در می آورید. راحت می توانید حرکت کنید و بروید؛ اما نباید هیچ شکی را دردلتان باقی بگذارید؛  اگر کسی در دلش تردید هست، باید  زودتر آن را برطرف کند.

فیلم

نظری داده نشده

Top
برای عضویت در خبرنامه پست الکترونیکی خود را وارد کنید

خبرنامه سایت منتظران منجی

Stay informed on our latest news!

اشتراک در خبرنامه سایت منتظران منجی feed