www.montazer.ir
امروز: سه شنبه 23 مرداد 1397 | ساعت : 18:56:42 | نسخه آزمایشی
شناسه خبر: 8624
9 آذر 1396
«پیشوای رحمت» و «نجیب ترین» فرد، حضرت رسول صلوات الله علیه است

استاد محمد شجاعی

«پیشوای رحمت» و «نجیب ترین» فرد، حضرت رسول صلوات الله علیه است

یکی از صفات زیبای حضرت رسول خدا صلی‌الله‌علیه و آله این بود که ایشان نجیب ترین فرد در میان مردم بود. یعنی هیچ نقطه ضعفی در تاریخ از او سراغ نداشتند و او را به این کمال می شناختند. برای همین، او در میان آن مردم، برای رسالت برگزیده شد.

پیامبر (صلی‌الله‌علیه‌وآله) «امام الرحمه» است. مردم بدانند آنچه را پیامبر (صلی‌الله‌علیه‌وآله) برای آنها آورده، تحمیل و بار مزاحمت نیست. همه زیبایی و رحمت و کرامت و خیرات است، احکام اسلام هدیه‌ای عظیم برای مردم است و باید توجیه شوند که چگونه از این احکام استفاده کنند. چگونه در این عالم زندگی کنند و برای ابدیت خود چگونه فکر کنند، شارع اسلام چراغی در ظلمات جهان است و طبیبی است که دارو و درمان به همراه دارد. پیامبر (صلی‌الله‌علیه‌وآله) مردم را به صلاح دعوت می کند.

خدا در آیه 107 سوره انبیا فرموده: «وَمَا أَرْسَلْنَاكَ إِلَّا رَحْمَةً لِلْعَالَمِینَ = و تو را جز رحمتى براى جهانیان نفرستادیم». ما از کنار این آیه ساده رد نشویم. ما فقط تو را به عنوان رحمت برای خلق فرستادیم، همه رحمت و معدن رحمت، وجود پیامبر (صلی‌الله‌علیه‌وآله) است. او رحمت دنیا و آخرت است. اما آیا همه به پیامبر (صلی‌الله‌علیه‌وآله) اینگونه نگاه می‌کنند؟ فکر می‌کنند مسلمانند و دست و پای‌شان بسته است و فکر نمی‌کنند در میان صدها مکتب که افراد را به انحراف و جهنم می‌کشانند، تنها مکتبی نصیب او شده که همه نور و هدایت است، سر در گم نیستند. پیامبر (صلی‌الله‌علیه‌وآله) و راه روشن، نور هدایت نصیبشان شده است.

نظری داده نشده

Top