about icons

حرکت جهانی مهدوی اربعین

ماجرای کربلا و شهادت سیدالشهدا و یارانش همیشه تاریخ مولد نیروی محرکه افراد، اجتماعات، قیامها و انقلابها بوده است. اربعین مانند دریا عجایب فراوان و غیرقابل احصایی دارد ولی یکی از شگفتیهای پر رمز و راز آن این است که این جمعیت چند ده‌میلیونی با این ترکیب ملیتی و مذهبی، همه حول محور یک امام و یک انسان کامل یعنی "خلیفة الله" جمع می‌شوند. همه آنها به انسان کامل عشق می‌ورزند و با حالتی آمیخته با تحسین و تقدیس به زیارت قبر او می‌روند. بزرگترین تحلیل‌گران سیاسی روز نیز از فهم این حرکت و عمق آن عاجز هستند.
وجود این روح مشترک و الهی در همه انسانها موجب شده است که آنها، عاشق سرآغاز و معدن همه خوبی‌ها و زیبایی‌ها در روی زمین شده و همه آنها از هرچه ظلم و بدی و زشتی است، تنفر داشته باشند. در طول راه‌پیمایی اربعین، روح حاکم بر همه شرکت‌کنندگان، روح مهربانی، عشق به یکدیگر، روح فداکاری، محبت و خدمت به یکدیگر است.
اربعین، محل پرورش و سازماندهی همه فرزندان آدم و همه انسان‌های خوب جهان، برای حکومت عدل جهانی به رهبری منجی موعود امت‌هاست. در حقیقت اجتماع مقدس و قرارگاه همه عاشقان منجی آخرالزمان است که تشنه و طالب صلح و عدالت جهانی هستند.
کمترین کاری که در اربعین برای ظهور منجی عالم (ارواحنا فداه) می‌توانیم بکنیم و از آن غافلیم؛ دعاى حقيقى كه همان دعاى مضطرانه از صميم قلب و همراه با آمادگى و عمل براى ظهور است، نقش اساسى و كليدى در فرج امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) دارد. اگر هر يك از ما تلاش كند كه دعاگوى حقيقى حضرت باشد، به يقين كمك بزرگى به ظهور حضرت كرده است و به عبارت ديگر هر قدر تعداد دعاگويان حضرت بيشتر شود، به ظهور نزديک‏تر می‌شویم.

معرفی حرکت

صحبت های استاد شجاعی درباره ی حرکت جهانی مهدوی اربعین

کارگروه‌ها

برای مشارکت در این حرکت کارگروههای زیر تعریف شده اند که افراد با توجه به تخصصی که دارند، در بخشهای مختلف این کارگروهها فعالیت خواهند کرد.

هنر و تبلیغات
بین الملل
روابط عمومی
محتوا
حوزه عراق
پشتیبانی
مشارکت‌های مردمی
رسانه و فضای مجازی
خیریه

تشکیل "حرکت جهانی مهدوی اربعین" با این هدف است که امواج سازنده و آثار شگفت‌انگیز و الهی این حماسه‌ی عظیم، با همکاری و بسیج تمامی سازمان‌ها و نهادهای دولتی و مردمی، در سراسر جهان گسترش یابد. بی‌شک اربعین، ظرفیت برطرف کردن همه‌ی موانع ظهور حضرت را داشته و غفلت از آن گناهی نابخشودنی و خیانتی بزرگ به وجود مقدس منجی عالم (ارواحنا فداه) است. پس باید تلاش کرد تا شعار کلیدی و تمدن ساز «لبیک یا مهدی» در کنار شعار زیبای «لبیک یا حسین» هویتی جهانی یابد.

دانلود چکیده اطلاعات درباره ی حرکت جهانی مهدوی اربعین

گزارش تصویری

نشست های کارگروهها در جلسات حرکت جهانی مهدوی اربعین

مستندات حرکت

جهت مشارکت در این حرکت هر چه می‌توانید در نشر محتواهای زیر ما را همراهی نمایید.

کتاب اربعین حماسه ظهور - نویسنده استاد محمد شجاعی

خرید از طریق فروشگاه منتظر
upcoming event thumb

کتاب مصلح برگزیده - نویسنده استاد محمد شجاعی

خرید از طریق فروشگاه منتظر
upcoming event thumb

برورشور حرکت جهانی مهدوی اربعین - جزوه 1 - به صورت لایه باز و آماده چاپ با لوگوی خودتان

دانلود فایل PDF دانلود فایل لایه باز خرید از طریق فروشگاه منتظر
upcoming event thumb

برورشور منم هستم - معرفی خدماتی که شما می‌توانید در راستای کمک به حرکت جهانی مهدوی اربعین انجام دهید

دانلود صفحه اول دانلود صفحه دوم
upcoming event thumb